Тотнъм си върна третото място с победа над Лестър (ВИДЕО)

Сон и Деле Але вкараха за успеха на "шпорите"

Тотнъм си върна третото в английската Висша лига, след като победи с 2:0 Лестър в мач от 16-ия кръг. “Шпорите” бяха изместени само за няколко часа от градския си съперник Челси, който по-рано днес нанесе първата загуба на шампиона Манчестър Сити (2:0).

Момчетата на Маурисио Почетино обаче не сгрешиха в гостуването си на “Кинг Пауър Стейдиъм” и с голове на Хуенг-Мин Сон в 45-ата и Деле Але в 58-ата минута взеха трите точки и отново изпревариха “сините”.

Тотнъм беше по-активният отбор през първото полувреме. След половин час игра Ян Вертонген отправи опасен изстрел с глава, но встрани от вратата. В 40-ата минута Хеунг-Мин Сон шутира от фаул, топката обаче излезе в аут.

Секунди педи почивката Сон получи пред наказателното поле, освободи си пространство и простреля вратаря на домакините - 0:1.

В  53-ата минута Демарай Грей отправи изстрел в очертанията на вратата, но без да затрудни Юго Лорис. Малко след това Тотнъм заби втори гол. Сон намери Деле Али, който с плонж с глава порази за втори път вратата на “лисиците”.

В 87-ата минута Лестър създаде най-доброто си положение в мача. Рашид Гедзал се освободи в пеналта и стреля към далечния ъгъл, но Лорис улови топката. В 90-ата французинът имаше още един шанс, но отново стреля в ръцете на вратаря.
ТОВА БОЛИ! Евертън спря Ливърпул за титлата (ВИДЕО)

"Гудисън" видя отново триумф над червените след 14 г.