Резерва носи трите точки на Септември срещу Дунав (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гостите вече пети мач са без победа

Септември спечели с 2:1 домакинството си на Дунав от 19-ия кръг на Първа професионална лига. Гостите първи поведоха в резултата с гол на Балджийски. След почивката столичани стигнаха до пълен обрат. Попаденията реализираха Стилиян Николов и резервата Крис Гади.

Дунав остава на 12-о място с 15 точки,  Септември вече е само с 1 по-малко на 13-а позиция в подреждането.

Първата сериозна опасност в мача беше пред вратата на Дунав. В 7-ата минута Борис Галчев стреля от фаул и само блестящата намеса на вратаря Антонов запази резултата 0:0.

Халфът на Сптември беше в основата на всичко по-интересно, което столичани създадоха през първата част. В 14-ата минута той центрира към Стоичков в наказателното поле, но там вратарят скочи и улови топката.

Три след това Дунав поведе с първия си изстрел към вратата на Септември. Голът вкара Борислав Балджийски. Той шутира извън наказателното поле и топката влетя в мрежата зад Антонов - 0:1.

В 39-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле на Септември след центриране от корнер на Балджийски. Ахмедов успя да засече топката, но ударът му беше доста слаб и топката попадна право в тялото на Янко Георгиев.

Домакините направиха два пропуска в края на полувремето. Първо Ишмаел Найду центрира от корнер, Мирослав Будинов чукна леко топката и тя беше уловена от Станислав Антонов. Той я изпусна и пак я хвана, като останаха съмнения, че го е направил зад голлинията. На повторението обаче се видя, че гол няма.

След това Борис Галчев изпълни пряк свободен удар, Асен Чандъров изпревари прекия си пазач и стреля с глава, но топката мина на сантиметри от вратата.

В 50-ата минута домакините изравниха. Галчев центрира от корнер, Стилиян Николов се извиси и вкара за 1:1.

Малко след това Александру Бенга беше изпуснат и стреля, но топката мина встрани от вратата.

В 62-ата минута опасен удар на Иван Коконов излезе в аут. Три след това Георги Русев пропусна да вкара за Септември. Той получи топката в наказателното поле и стреля, но над напречната греда.

Гостите поискаха дузпа в 69-ата минута, когато топката удари ръката на Бенга в наказателното поле на столичани. Съдията Радослав Гиджанов обаче прецени че нарушение няма.

В ответната атака Септември стигна до пълен обрат с гол на резервата Крис Гади. Асен Чандъров подаде към своя съотборник, който бе изпуснат от защитата и се озова сам срещу Станислав Антонов. Нападателят с лекота преодоля вратаря за 2:1.

Мухамаду Ндиайе пропусна да изравни в 81-ата минута, когато получи топката в наказателното поле и стреля, но твърде слабо и Янко Георгиев улови без проблем. В 84-ата Божидар Васев беше изгонен.

120 секунди преди края на редовното време Крис Гади опропасти страхотен шанс. Той беше изведен сам срещу Станислав Антонов, но ударът му беше спасен от вратаря.

В 90-ата минута Янко Георгиев отрази шут на Балджийски.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЕПТЕМВРИ: 21. Янко Георгиев, 8. Борис Галчев, 5. Александру Бенга, 10. Асен Чандъров, 7.  Георги Русев, 22. Георги Стоичков, 25 Иван Стоянов, 20. Ишмаел Байду, 14. Меледже, 9. Мирослав Будинов, 16. Стилиян Николов

ДУНАВ:  86. Станислав Антонов, 14. Божидар Васев, 5. Георги Динков, 16. Мартин Ковачев, 77. Бранимир Костадинов, 31. Красимир Станоев, 83. Христо Попадийн, 17. Иван Коконов, 7. Борислав Балджийски, 98. Светослав Ковачев, 9. Ахмед Ахмедов