Фиорентина оцеля в мач с шест гола и двама изгонени (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сасуоло изпусна аванс от 3:1 у дома

Сасуоло и Фиорентина направиха 3:3 в мач от 15-ия кръг на Серия "А". Шест гола през второто полувреме, от които два в самия край, два червени картона и още много пропуски държаха до последно в напрежение зрителите на ст. "Мапей".

Въпреки че водеха с 3:1, домакините пропиляха аванса си и получиха звучен шамар в шестата минута на добавеното време.

Във временното класиране Сасуоло заема 8-о място с 21 точки, а Фиорентина е на 11-а позиция с две по-малко.

Първата по-добра възможност пред една от двете врати дойде в 16-ата минута. Сасуоло организира добра контраатака, при която Доменико Берарди намери Кума Бабакар, но изстрелът на нападателя бе спасен от Албан Лафонт. В самия край на първото полувреме Мехди Бурабия стреля опасно, но не успя да намери очертанията на вратата.

Сасуоло поведе с гол на Джоузеф Алфред Дънкан в 62-ата минута. Ганайският халф се разписа с удар извън наказателното поле. В 67-ата минута Дънкан асистира на Кума Бабакар за 2:0.

Само три минути по-късно Джовани Симеоне върна “виолетовите" в мача. Аржентинецът имаше немалка доза късмет, след като удар на Едимилсон се отби в страничния стълб и топката попадна право в краката му, за да може той от близка дистанция да преодолее Андреа Консили.

По-добрите действия на Сасуоло продължиха и  в 80-ата минута Стефано Сенси отбеляза трети гол за тима си. Италианският халф вкара прекрасен гол от около 35 метра.

В 86-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Филип Джуричич получи жълт картон за нарушение срещу Лаурини, а секунди след това му вдигна още един за протестите му.

С числено преимущество на терена Фиорентина стигна до гол на Марко Бенаси. Лаурини центрира в наказателното поле, а там Едимилсон с глава стреля от упор в Консили. Топката попадна в Марко Бенаси, който вкара в опразнената врата и върна надеждите на отбора си за равенство.

В 91-ата минута Никола Миленкович от остите беше изгонен от игра с директен червен картон. В последната шеста минута на добавеното време Фиорентина нанесе тежък удар на Сасуоло. Кевин Миралас с диагонален удар преодоля Консили за крайното 3:3.