Докъде ще стигне Григор Димитров на Уимбълдън?

09 декември 2018 16:48 Емил Арсов

Пестелив ЦСКА пак задмина Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отборът на ЦСКА постигна очаквана победа над Верея при визитата си от предпоследния за годината XIX кръг на Първа лига, спечелена с минималното 1:0.

„Червените“ бяха без своя треньор Нестор Ел Маестро и капитана си Николай Бодуров, тъй като двамата изтърпяваха наказания, като Стивън Перейера замени българския национал в центъра на защитата.

Гостите обаче не започнаха концентрирано мача и именно Перейра сгреши в четвъртата минута, оставяйки топката да го прескочи и Милан Вушорович сам срещу вратаря.

Стражът Данте Стипица, започнал вместо титуляра Витаутас Черниаускас, все пак успя да се намеси решително и предотврати изненадващ гол на домакините.

Това бе и единственият им точен удар преди почивката, тъй като след това „армейците“ се настаниха трайно в половината на съперника, макар че трудно стигаха до голови положения, защото сякаш играха на ходом.

Първият им изстрел в целта бе дело на Тиаго Родригес и дойде в 18-ата минута, ала не затрудни вратаря, за сметка на следващия…

В 27-ата Кирил Десподов изведе майсторски Родригес, а той пусна топката между краката на Георги Георгиев, след което хладнокръвно я прати в мрежата, за да открие резултата.

До почивката гостите не създадоха почти нищо интересно, с изключение на два неуспешни опита на Десподов да порази целта от свободен удар.

Показаното на терена явно не се хареса на гледащия от трибуните наставник Нестор Ел Маестро и неговият брат Никон извърши двойна смяна на почивката, заменяйки Десподов и Жанио Бикел, съответно с Жоржиньо и тийнейджъра Валентин Антов.

Това сякаш даде резултат, защото ЦСКА игра по-добре след паузата.

В 49-ата минута Чорбаджийски отправи опасен удар с глава, но покрай вратата на Верея, а в 62-ата Мауридес направи куриозен пропуск.

Той бе намерен от Жеферсон с прехвърлящ пас точно на границата на вратарското поле, но опита силен удар и не успя да улучи топката, която трябваше само да насочи в мрежата.

След това Мауридес пропиля още две възможности с неточни удари и в 79-ата минута логично бе заменен от Али Соу.

Последният веднага се опита да се разпише и не бе никак далеч от това още с първото си докосване, тъй като в 80-ата минута стреля много добре от средна дистанция след авантаж, ала вратарят на Верея блесна с майсторско спасяване.

Това бе и последната голова опасност в срещата, която приключи с минимален успех на „червените“.

Благодарение на него те събраха 42 точки и изместиха Левски (41) от второто място, като изостават с три от лидера Лудогорец, ала шампионите са с мач по-малко.

Верея пък остава единственият отбор в елита без победа, с едва пет пункта на последната позиция, като не познава вкуса на успеха от 31 мача в групата на майсторите, само с един по-малко от абсолютния рекордьор Раковски (Русе).

Събития

90+2' Край на мача Край на мача! ЦСКА победи Верея с минималното 1:0 в Стара Загора и си върна второто място във временното класиране.
90' Смяна за състезател влизащ в игра Стелиян Колев дебютира за Верея, заменяйки Станислав Маламов.
90' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача.
90' Две минути добавено време.
89' Нарушение на Антов до тъчлинията.
84' Удар Жоржиньо влезе в наказателното поле и опита диагонален изстрел, който обаче бе блокиран.
80' Bнимание Хубав изстрел на Али Соу от средна дистанция след добър авантаж, но Георгиев отговори с чудесно спасяване!
79' Смяна за състезател влизащ в игра Али Соу заменя Мауридес.
79' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в ЦСКА.
75' Удар Нов неточен удар на Мауридес.
70' ЦСКА опита многоходова атака, но пасът на Вальо Антов към Манолев е твърде силен.
66' Смяна за състезател влизащ в игра Денислав Станчев заменя капитана Здравко Илиев.
66' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна във Верея.
63' Жълт картон Жълт картон за Божидар Чорбаджийски.
62' Bнимание Куриозен пропуск на Мауридес! Жеферсон го намери с прехвърлящ пас точно на границата на вратарското поле, но нападателят опита силен удар и… не успя да улучи топката.
59' Центриране Тиаго намери с центриране Чорбаджийски в пеналта и той свали с глава към Перейра, който стреля неточно, а и без това бе отсъдено нарушение в атака на „червения“ капитан.
56' Джеси се опита да дриблира между трима, ала бе спрян в наказателното поле на Верея.
53' Смяна за състезател излизащ от игра Дино Мартинович заменя Бедри Рюстемов.
53' Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в състава на домакините.
51' Удар Манолев намери Мауридес с добро центриране, но нападателят не можа да намери целта.
48' Удар Корнер в полза на ЦСКА. Чорбаджийски засече с глава центрирането от ъгловия удар, но топката мина покрай вратата.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
46' Смяна за състезател влизащ в игра Валентин Антов се появява на терена.
46' Смяна за състезател излизащ от игра Жанио Бикел също е заменен.
46' Смяна за състезател влизащ в игра Жоржиньо заменя Десподов.
46' Смяна за състезател излизащ от игра Двойна смяна в ЦСКА на почивката!
45' Край на мача Край на първото полувреме! ЦСКА се оттегля на почивка с минимален аванс от 1:0 срещу Верея, голът вкара Тиаго в 27-ата минута.
43' Контузия или получаване на медицинска помощ Жеферсон има нужда от лекарска помощ, след като пострада при остро влизане на Мачадзе с бутоните напред.
37' Удар Чорбаджийски свали с глава към Десподов, който стреля от воле, но над вратата.
37' Жълт картон Томаш Косут получава жълт картон за нарушение срещу Мауридес в средата на терена.
34' Удар Десподов този път отправи по-опасен изстрел от свободен удар, но вратарят на Верея отново се справи.
27' Гол ГООООЛ! ЦСКА открива резултата, след като Десподов изведе в коридор Тиаго Родригес и той пусна топката между краката на вратаря, след което я прати в опразнената мрежа - 0:1.
26' Засада Здравко Илиев подаде технично към Вушорович, който обаче е в положение на засада.
25' Удар Шутът на Десподов е право в ръцете на вратаря и Георги Георгиев с лекота улови.
24' Контузия или получаване на медицинска помощ Симеон Мечев фаулира Кристиян Малинов на около метър пред линията на наказателното поле, Десподов ще стреля от свободния удар.
18' Удар Тиаго нанесе първия точен удар за ЦСКА в мача, след добра комбинация между Джеси и Мауридес.
14' Удар Тиаго опита изстрел, който обаче бе блокиран.
12' Центриране Десподов напредна отляво и се справи с двама защитници, след което центрира, но вратарят на домакините улови точно преди Мауридес да стреля с глава.
9' Центриране Станислав Манолев центрира отдясно, ала прекалено силно и топката излиза в аут.
8' Опит на Перейра да изведе Едвин Джеси зад гърба на "синята" защита, но неуспешен.
5' Центриране Корнер за ЦСКА, но защитата на Верея се справи с центрирането.
4' Bнимание Първата чиста възможност се открива пред домакините! Милан Вушорович е изведен сам срещу вратаря с дълъг пас, но стреля право в Стипица и той спаси!
3' Домакините се опитват да спират "червените" с нарушения и вече извършиха три такива.
1' Начало на мача Начало на мача в Стара Загора!