Шиникова прескочи квалификациите в Дубай

Българката заработи 887 долара и 6 точки за световната ранглиста

Изабелла Шиникова преодоля квалификациите на тенис  турнира в Дубай с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство. Поставената под номер 6 в пресявките българка победи четвъртата поставена Пемра Йозген (Турция) със 7:6(5), 6:2 за 94 минути.

27-годишната софиянка изоставаше с пробив четири пъти в първата част, включително Йозген сервираше за сета при 5:4 гейма, но българката изравни. В тайбрека Шиникова навакса пасив от 3:5 точки и със серия от четири поредни разигравания поведе в резултата.

Във втората част тя дръпна с 5:1 и нямаше проблеми да затвори мача, за да запише трети успех в три мача срещу туркинята.

С победата Шиникова си осигури място в основната схема. Тя заработи 887 долара и 6 точки за световната ранглиста.

Първата ракета на България Виктория Томова започва участието си в надпреварата по-късно днес директно от първия кръг срещу германката Карина Витхьофт.