Ботев (Пд) - Витоша 3:0

"Неделев шоу" в Коматево, националът с хеттрик за 21 минути, "жълто-черните" с 10 души

Ботев (Пловдив) води с 3:0 на Витоша (Бистрица) в последния мач от програмата на 19-ия кръг на Първа професионална лига. "Канарчетата" ще търсят трета поредна победа в първенството, за да могат отново да излязат на четвъртото място пред Берое.

Намиращият се в страхотна форма капиан на домакините Тодор Неделев изигра отлично първо полувреме, след като в рамките на 21 минути оформи хеттрик. Въпреки че Стивън Петков направи непростим пропуск в 14-та минута, десет по-късно Неделев откри след центриране от Алфонсо отляво. Само седем минути след това осмицата на "канарчетата" заби нов гол след силен изстрел от дъгата на наказателното поле.

В 41-та минута Пиргов остави Ботев с човек по-малко, след като направи неразчетено нарушение срещу Наско Милев, откъсващат се сам срещу Кайзер. Това обаче не попречи на Неделев да отбележи и трети гол преди почивката, оставяйки Николай Георгиев безпомощен от пряк-свободен удар.

В момента съставът на Николай Киров има 32 точки, а старозагорският тим е с пункт повече след победата над Ботев (Враца). Витоща пък също влезе в добра серия и въпреки че загуби от Лудогорец, което бе очаквано, спечели срещите преди и след битката с разградчани.

Срещата в Пловдив започва в 17:30ч. и можете да я проследите на живо тук: ЛИНК 1;ЛИНК 2; ЛИНК 3

Ботев (Пловдив) - Витоша (Бистрица) 3:0
1:0 Тодор Неделев '24
2:0 Тодор Неделев '31
Червен картон - Пиргов '41
3:0 Тодор Неделев '45

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ПД: Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Йордан Минев, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Антонио Вутов, Тодор Неделев, Густаво Афонсо, Стивън Петков

ВИТОША: Николай Георгиев, Тодор Гочев, Кристиан Узунов, Румен Гьонов, Кристиян Кочилов, Четих Садула, Лъчезар Котев, Иван Вълчанов, Ивайло Лазаров, Наско Милев, Михаил Милчев

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"