Неделев победи Витоша собственоръчно и върна Ботев в топ 4 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Капитанът на пловдивчани с ново невероятно представяне в Първа лига

Ботев (Пловдив) победи с класическото 3:0 Витоша (Бистрица) в последния мач от програмата на 19-ия кръг на Първа професионална лига.

Намиращият се в страхотна форма капиан на домакините Тодор Неделев изигра отлично първо полувреме, след като в рамките на 21 минути оформи хеттрик.

Първата по-интересна ситуация дойде в 14-та минута, когато Стивън Петков направи непростим пропуск сам срещу Георгиев. Десет по-късно обаче Неделев откри след центриране от Алфонсо отляво. Само седем минути след това осмицата на "канарчетата" заби нов гол след силен изстрел от дъгата на наказателното поле.

В 41-та минута Пиргов остави Ботев с човек по-малко, след като направи неразчетено нарушение срещу Наско Милев, откъсващат се сам срещу Кайзер. Това обаче не попречи на Неделев да отбележи и трети гол преди почивката, оставяйки Николай Георгиев безпомощен от пряк-свободен удар.

След полувремето домакините намалиха темпото и се стараеха да задържат преднината си с 10 души. В 49-та Гочев стреля опасно, но Кайзер спаси, а веднага след това грешка на Минев даде възможност на Вълчанов да отправи силен изстрел, но стражът на Ботев отново се справи.

В 73-та минута Неделев бе близо да запише и асистенция на своето име, но удар с глава на Стивън Петков беше избит от Лазаров на самата голлиния. Шест минути преди края Алфонсо центрира отлично към Филипов, но ударът му с глава мина на сантиметри от гредата на Витоша.

Така с новите си три точки Ботев събра 35 и е отново на две пред Берое, заемайки четвъртото място. Разликата от Левски също остава непроменена - шест пункта.

Витоша пък остава на 11-то място с 19 точки.

Ботев (Пловдив) - Витоша (Бистрица) 3:0
1:0 Тодор Неделев '24
2:0 Тодор Неделев '31