Салах класира Ливърпул на 1/8-финал в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Давид Оспина спаси Наполи от по-голяма загуба на "Анфийлд"

Ливърпул се промъкна на 1/8-финалите в Шампионска лига след 1:0 срещу Наполи на "Анфийлд". Голът вкара Мохамед Салах, а с фантастичните си изяви на вратата Давид Оспина спаси гостите от по-голяма загуба. Няколко пропуска на Мане също можеха да костват много на Ливърпул, но в заключителните секунди невероятно спасяване на Алисон съхрани крехкия им аванс.

Двата тима завършиха с по 9 точки, а в преките двубои си размениха по един успех с по 1:0. Англичаните обаче завършват втори, защото имат повече вкарани голове от съперника си. Наполи пък продължава за Лига Европа.

Групата бе спечелена от ПСЖ. Французите треснаха Цървена звезда и без проблеми взеха първото място.

Домакините първи стигнаха до  голово положение. В 7-ата минута Мохамед Салах получи пас, който го изведе очи в очи с вратаря, но египтянинът се засуети, топката му избяга и Давид Оспина я улови.

Наполи отговори с бомбен шут на Марек Хамшик, който обаче не намери целта. Веднага след това Джеймс Милнър бе намерен в наказателното поле и стреля с глава над вратата.

В 22-ата минута Садио Мане вкара във вратата на съперника, но попадението правилно не бе зачетено, защото нападателят беше в засада.

Ливърпул вкара отново в 34-ата минута и този път попадението беше напълно редовно. Салах получи в наказателното поле, напредна и от малък ъгъл успя да промуши топката през краката на Оспина за 1:0.

От първата минута на второто полувреме "червените" подложиха съперника си на жестока преса. В 58-ата минута Роберто Фирмино стреля с глава, но ударът му бежше спасен от Оспина.

В 74-ата минута Салах нахлу в наказателното поле, но Оспина самоотвержено се хвърли и успя да избие топката от краката му. След това египтянинът пробва прехвърлящ удар, но с нова блестяща намеса колумбийският страж опази вратата си.

Малко след това отново Оспина бе последна преграда пред гола, след като Мане засече  центриране. В 78-ата минута Вирджил ван Дайк беше изпуснат от защитата и стреля от воле, но над вратата.

Минута по-късно Кайехон бе намерен с пас по земя на далечната греда, но не успя да я прати отблизо във вратата. В 87-ата минута Мане направи уникален пропуск. Той получи подаване на метри пред голлинията и просто трябваше да насочи топката в очертанията на вратата, но ударът му бе неточен.

В добавеното време обаче Наполи пропусна най-добрата си възможност и бе на косъм да стигне до скъпоценното равенство. Аркадиуш Милик бе изпуснат от защитата и отправи изстрел, но Алисон показа страхотен рефлекс и спаси.

Минута след това пък Мане можеше да реши всичко, но останал очи в очи с Оспина направи поредния си пропуск.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛИВЪРПУЛ: 13. Алисон, 4. Ван Дайк, 66. Алексадър-Арнолд, 26. Робертсън, 32. Матип, 5. Вайналдум, 14. Хендерсън, 7. Милнър, 11. Салах, 9. Фирмино, 10. Мане

НАПОЛИ: 25. Оспина, 6. Марио Руй, 26. Кулибали,  33. Албиол, 19. Максимович, 8. Руис, 17. Хамшик, 5. Алан, 7. Кайехон, 14. Мертенс, 24. Инсиние
Почетино след разгрома от Арсенал: Предадохме се

Мениджърът на Челси беше крайно разочарован след 0:5 от градския съперник

Резервата Милик прати Юве на финал за Купата (ВИДЕО)

Лацио загуби драматично в Рим с 1:2 и отпадна