Момичетата започнаха със загуба на Балканиадата

Нашите отстъпиха пред Унгария с 52:58

Националният отбор за момичета до 15 годишна възраст стартира с поражение участието си на Балканиадата в Румъния.

Нашите отстъпиха пред Унгария с 52:58, въпреки че бяха напред в резултата през по-голямата част от мача.

Двубоят започна равностойно, а до почивката българките поведоха с минимална разлика. Момичетата, водени от Лъчезар Коцев се представиха по-добре в третата част и увеличиха аванса си, но в края силите им не стигнаха и изиграха най-слабата си четвърт, като позволиха на съперника да им отмъкне победата.

Българките обаче допуснаха много брак в играта си и направиха цели 35 грешки, срещу 26 на съперника.

Илияна Георгиева бе в стихията си в този мач и завърши с 22 точки за 26 минути. Тя добави 6 борби и 5 отнети топки.

По 9 точки реализираха Ванина Василева и Радина Илиева, като последната хвана и 11 борби.