ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Валенсия – Манчестър Юнайтед 2:1, комичен автогол на Фил Джоунс

Български съдии на „Местая“, Погба и Лукаку титуляри, вижте съставите и следете мача тук...

Манчестър Юнайтед си осигури предсрочно участие в 1/16-финалите на Шампионска лига, така че гостуването на отпадналия от турнира Валенсия е по-скоро протоколно.

„Червените дяволи“ се нуждаят от победа и неуспех на Ювентус срещу аутсайдера Йънг Бойс, за да финишират като победители в група Н, а това не е особено вероятно.

Освен това, в неделя те ще гостуват на Ливърпул в голямото дерби на Англия, а техните испански домакини вече си гарантираха участие в следващата фаза на турнира Лига Европа.

Въпреки това, мачът на „Местая“ е очакван с голям интерес не само от българските фенове на двата отбора, а и от повечето любители на футбола в родината, защото бе поверен на наша съдийска бригада.

Арбитър на срещата в Испания е 32-годишният пловдивчанин Георги Кабаков с помощници Мартин Маргаритов и Диян Вълков.

Допълнителни асистент-рефери са Никола Попов и Станислав Тодоров, а четвърти съдия е Георги Тодоров.

В 11-ата минута капитанът на гостите Антонио Валенсия получи първия жълт картон от българския рефер заради грубо влизане край тъчлинията, а в 17-ата домакините откриха резултата.

Тогава, след един тъч се стигна до центриране и топката попадна у Карлос Солер, който с диагонален изстрел я прати между краката на защитник и в мрежата на Ромеро – 1:0.

В 31-ата минута Миши Батшуай имаше чудесен шанс да удвои преднината на домакините, но не успя да намери добре топката след центриране и я прати покрай целта.

Малко по-късно пък Пол Погба трябваше да изравни резултата, след като бе намерен с глава от Маруан Фелайни във вратарското поле, но от непосредствена близост звездата на гостите направи по-трудното и стреля високо в трибуните.

Точно преди почивката Кабаков пусна добър авантаж след нарушение на Фред пред наказателното поле, ала Батшуай не съумя да се възползва, стреляйки в аут от изгодна позиция.

В даденото продължение на първата част се стигна до невероятен карамбол в пеналта на „червените дяволи“, ала с малко късмет те се оттеглиха на почивка с минимално изоставане – 0:1.

Те обаче нямаха такъв веднага след паузата, макар че наставникът им реагира и замени неубедителния Маркос Рохо с Ашли Йънг.

В 47-ата минута Фил Джоунс си вкара куриозен автогол, опитвайки се да пресече пас в коридор към Батшуай и изненадвайки неприятно излезлия да пресрещне двамата страж Ромеро.

Така английският бранител се превърна в първия футболист на Юнайтед, реализирал автогол в Шампионската лига от 2011 г. насам, когато отново той прати топката в собствената си мрежа в мач срещу Бенфика.

ВАЛЕНСИЯ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:0

1:0 Солер 17'
2:0 Джоунс, 47', авт.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ВАЛЕНСИЯ: Доменек, Лато, Диакаби, Весо, Пичини, Солер, Кондогбиа, Парехо, Черишев, Мина, Батушай;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ромеро, Валенсия, Джоунс, Байи, Рохо, Фред, Фелайни, Погба, Мата, Андреас Перейра, Лукаку;

Мачът Валенсия – Манчестър Юнайтед е пряко в ефира на VOYO, a посетителите на Novsport.com могат да го проследят на живо ТУК и ТУК.