НА ЖИВО В NOVSPORT: Лудогорец - Цюрих 1:1

Оди даде аванс на гостите, Швиерчок изравни

Днес в 22:00 часа Лудогорец ще изиграе последния си мач в Лига Европа за този сезон. “Орлите” приемат Цюрих в Разград в сблъсък от група “А”. Българският шампион вече няма шансове за продължаване напред и ще играе само за престиж. Възпитаниците на Антони Здравков обаче ще направят всичко по силите си да запишат първата си победа и да се сбогуват с турнира с достойнство. Освен това евентуален успех ще добави нови точки към коефициента на “зелените” и прилична сума в касата на клуба.

Този сезон в Европа не бе най-успешният за Лудогорец. “Орлите” успяха да стигнат до групите на втория по сила турнир на УЕФА и имаха сериозни амбиции за продъжлаване и още напред. Те обаче съумяха да запишат само три равенства и две загуби на сметката си и така безславно приключиха с надеждите за по-сериозен подвиг. Истината е, че в някои от мачовете “зелените” нямаха и късмет. В двете си ремита те първи повеждаха, но те така и не успяваха да удържат победата.

Сега предстои нов опит за победа. Разградчани искат да зарадват своите фенове. Още повече, че Цюрих вече си осигури продължаване напред и мачът не е чак толкова важен за швейцарците. Те все пак няма да се дадат лесно, защото все още имат шанс за първото място в групата.

Домакините не могат да използват Козмин Моци в този мач, тъй като румънецът е наказан. Цюрих пък пристигна без никакви проблеми около състава си.

0' Двата отбора вече са на терена на "Лудогорец Арена"

1' Начало на мача

1' Първият жълт картон е показан в 33-ата секунда. Негов притежатал стана Диксън, за остро влизане срещу Натанаел

3' Горалски стреля от малък ъгъл - над вратата

8' Форстър стреля директно от фаул, топката рикошира в стената и премина до лявата греда, излизайки в корнер

14' Швиерчок нанесе опасен удар от дистанция, но вратарят на гостите боксира

16' Жълт картон за Яцек Горалски

17' Удар по диагонала на Швиерчок минава далеч от целта

18' Жълт картон за Рафаел Форстър

21' ГОЛ за Цюрих! След центриране от фаул, Стивън Оди с глава засече от вратарското поле за 0:1

28' Швиерчок бе изведен сам срещу вратаря, но Ванинс скъси ъгъла и изби удара на нападателя

31' Жълт картон за М. Крециу

32' Натанаел изпълни чудесно фаул, но топката разтресе напречната греда

45+1' ГООООООООЛ за Лудогорец! Натанаел центрира в наказателното поле, Крециу подари топката на Швиерчок, който, озовал се сам срещу вратаря, без забавяне прати топката в мрежата за 1:1

45+2' Край на първото полувреме

46' Начало на второто полувреме

46' Излиза Диксън

46' Влиза Красники

69' Първо по-интересно положение за втората част. Вандерсон стреля от наказателното поле, но вратарят на гостите улови без особени проблеми

71' Мощен изстрел на Дяков от границата на наказателното поле профуча над напречната греда

72' Илиза Швиерчок

72' Влиза Кешеру

76' Илиза Кололи

76' Влиза Родригес

78' Светослав Дяков зачича центриране от корнер, но над вратара

82' Излиза Дяков

82' Влиза Саша

87' Илиза Вандерсон

87' Влиза Бакалов

89' Мощен удар на Кешеру от разстояние бе избит в корнер от вратаря

89' Излиза Оди

89' Влиза Неф

90+4' Край на мача

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Хорхе Броун, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 6. Натанаел, 18. Светослав Дяков, 44. Яцек Горалски, 70. Якуб Швиерчок, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 90. Рафаел Форстър

Резерви: 33. Ренан, 7. Димо Бакалов, 8. Лукас Саша, 9. Жуниор Брандао, 28. Клаудиу Кешеру, 37. Жоао Пауло, 64. Доминик Янков

ЦЮРИХ: 1. Ванинс, 6. Палсон, 7. Винтер, 12. Гюнош, 14. Домгджони, 15. Оди, 17. Бангура, 31. М. Крециу, 37. Диксън, 70. Кололи, 94. Келили

Резерви: 25. Брехер, 13. Неф, 27. Шьонбехлер, 32. Красники, 35. Зом, 68. Родригес, 71. Х. Крециу

Всичко най-интересно по минути може да проследите с чат-коментара на NOVSPORT.COM

Чочев преди Танзания и Азербайджан: Няма слаби съперници

Халфът на Лудогорец остана трети в анкетата "Футболист на годината"

Десподов: Тази награда е огромна чест (ВИДЕО)

"Печеля за трета година, което значи, че има градация в представянето ми", заяви той

Илиан Илиев беше избран за Треньор на годината (ВИДЕО)

Националният селекционер и наставник на Черно море победи Георги Дерменджиев и Ивайло Петев