Уцелиха с перо в окото наш бадминтонист

В третия си мач българинът отстъпи пред Андраж Крапеж (Словения) с 15:21, 7:21 за 32 минути

Димитър Янакиев постигна две победи, но загуби в третия решаващ кръг на квалификациите на сингъл на международния турнир по бадминтон в италианския град Милано с награден фонд 25 хиляди долара.

Янакиев, девети поставен, победи в първия кръг Матео Белучи (Италия) с 21:13, 21:14 за 27 минути, след което се справи и с Якоб Годт (Дания) 0 21:14, 21:9 за 29 минути. В третия си мач българинът отстъпи пред Андраж Крапеж (Словения) с 15:21, 7:21 за 32 минути.

В началото на първия гейм при едно от разиграванията перото уцели Янакиев в окото, което оказа влияние на представянето му. Пейо Бойчинов също започна с успех в квалификациите срещу Ун Джеон Дон (Република Корея) с 14:21, 21:18, 21:18 за 40 минути, след което обаче загуби от Данило Боснюк (Украйна) с 18:21, 21:19, 16:21 за 41 минути. Иван Панев допусна поражение в първия кръг на пресявките от Диего Мини (Перу) със 17:21, 12:21 за 21 минути.

Утре на двойки мъже ще играят Иван Панев/ Пейо Бойчинов, Димитър Янакиев/Алекс Влаар и Даниел Николов/Иван Русев. Николов и Русев започват от основната схема на сингъл мъже. При жените ще участва Линда Зечири, която е поставена под номер 2 и в първия кръг среща рускинята Елисавета Тарасова.