Витоша развали "моряшката" Коледа - 1:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море поведе в Бистрица, но не можа да удържи трите точки

Витоша Бистрица и Черно море фиксираха първото в историята равенство помежду си, след като не се победиха и приключиха при резултат 1:1 мача от последния за годината XX кръг на елита.

Гостите поведоха в резултата чрез своя капитан Георги Илиев в 20-ата минута, ала през второто полувреме домакините бяха по-добри на тежкия и заскрежен терен в Бистрица.

В крайна сметка съперниците си разделиха по едно полувреме, а момчетата на Росен Кирилов можеха да стигнат и до пълен обрат, ако бяха малко по-точни в заключителните минути.

Иначе, още в 14-ата Дани Кики получи хубав пас от Георги Илиев, но от границата на наказателното поле прати топката на сантиметри от сглобката на вратата.

Малко по-късно ролите бяха разменени, а късметът бе с гостите. В 20-ата минута те организираха втората си добра атака и този път Кики върна към Илиев, който стреля от движение, а след рикошет топката спря в мрежата на домакините.

Така капитанът на гостите вкара своя шести гол през сезона с единствения точен удар на своя тим преди почивката.

Малко преди нея домакините трябваше да направят и принудителна смяна, тъй като Наско Милев се контузи и вместо него на терена се появи Григор Долапчиев.

След паузата обаче Витоша заигра по-уверено, в търсене на изравняването.

В 53-ата капитанът на домакините Четин Садула пробва удар от движение, който попадна право в ръцете на вратаря Георги Китанов.

Последният улови топката и малко по-късно, когато Садула опита центриране, превърнало се в удар.

После на терена се появи Даниел Кутев и още с първото си докосване можеше да изравни резултата, засичайки от воле прецизно центриране на другата резерва Долапчиев, ала над целта.

В 73-ата минута обаче статуквото бе възстановено, след като Ивайло Лазаров засече с глава центриране на Румен Гьонов – 1:1.

Черно море се опита да отговори и бе на път да го стори след едва четири минути игра, но нямаше късмет, тъй като в 77-ата Петър Витанов финтира бранител пред пеналта и стреля, ала топката срещна страничната греда.

Малко преди края пък Стефан Христов овладя след пас на Кутев, премина през двама бранители и нанесе опасен изстрел, но на сантиметри покрай десния страничен стълб.

Минута преди края на редовните 90 Долапчиев изведе Стефан Христов очи в очи с Китанов отдясно, но той стреля покрай вратата, а малко след това Григор се контузи и бе заменен от Иван Вълчанов.

Така двата тима завършиха с равенство календарната 2018 г. и заслужено поделиха точките.

Черно море има 31 и ще зимува на шестата позиция, докато Витоша е с 20 в своя актив и ще посрещне Новата година на 11-ото място.

ВИТОША - ЧЕРНО МОРЕ 1:1

0:1 Георги Илиев 20'
1:1 Ивайло Лазаров 73'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ВИТОША: 1. Християн Василев (в), 2. Тодор Гочев, 4. Кристиан Узунов, 6. Румен Гьонов, 10. Георги Амзин, 14. Четин Садула (к), 80. Лъчезар Котев, 88. Ивайло Лазаров, 96. Наско Милев, 99. Стефан Христов, 22. Михаил Милчев;

ЧЕРНО МОРЕ: 36. Георги Китанов (в), 33. Мирослав Енчев, 70. Пламен Димов, 23. Илиас Хасани, 41. Жан-Паскал Кононго, 99. Дани Кики, 71. Васил Панайотов, 21. Георги Русев (к), 16. Петър Витанов, 9. Мехди Фенуш, 10. Радослав Василев;
Заги: Сега ще разчитаме на Левски