Левски се изгуби съвсем в мъглата на Стара Загора (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кошмарът Камбуров и грешка в защита закопаха "сините" срещу Берое

Берое победи Левски с 2:1 в мач от Първа лига, който можеше и да не се играе. Причината за това беше гъстата мъгла в Стара Загора. Едва 30 минути преди началото на двубоя реферът Виктор Вълков реши, че условията позволяват да се играе.

Кошмарът Мартин Камбуров отново застигна "сините". Той отбеляза първото попадение. Обертан изравни, а резервата Александър Василев донесе трите точки на домакинитеу след като се възползва от кошмарна грешка в "синята" защита.

Левски остава на трето място с 41 точки, но вече само с 5 повече от следващия го Берое.

Първият точен удар в мача беше на сметката на Левски. Отправи го Габриел Обертан в 5-ата минута на двубоя. Французинът се опита да вкара с изстрел извън наказателното поле, но Душан Перниш спаси. В ответната атака Александър Цветков пробва изстрел от над 30 метра, който обаче беше пресечен от Дивид Яблонски.

Като цяло "сините" бяха по-активни през по-голяма част от първото полувреме, но дълго време не успяваха да създадат нищо интересно в атака.  Така беше до 27-ата минута, когато Паулиньо намери Станислав Костов, той продължи за Жерсон Кабрал. Ударът му рикошира в защитник и излъга Перниш, но топката излезе в корнер. Малко след това Паулиньо получи топката в наказателното поле на домакините. Изстрелът му обаче мина над вратата.

В 31-ата минута се стигна до първото положение пред вратата на Левски. Мартин Камбуров получи пас от Алфредо Мартиинс и стреля от точката за изпълнение на дузпа. Само чудесната намеса на Мартин Полачек предотврати попадение във вратата на "сините".

Седем след това Камбуров се поправи. Той се озова сам срещу Полачек след двойно подаване с Боби Цонев, преодоля стража на гостите и прати топката в мрежата. След попадението, което е под №216 за него, нападателят изкрещя към камерата: "Аз съм номер 1!". И това наистина е така. Той е футболистът, разписвал се най-много пъти във вратата на "сините" - 16. До сега той делеше първото място с Петър Жеков, който има 15.

Левски можеше да върне гола веднага. Хубав удар на Мариани в далечния ъгъл обаче беше отразен от Душан Перниш.

На почивката Славиша Стоянович замени Паулиньо със Серджиу Буш. Това раздвижи нападението на "сините". В 48-ата минута румънецът опита изстрел от границата на наказателното поле, но много неточно. След час игра и Станислав Костов опита да преодолее Перниш с шут от разстояние. Вратарят обаче беше пласиран добре и улови.

Гостите бяха принудени да действат по този начин, защото футболистите на Александър Томаш умело ги държаха далеч от вратата на Душан Перниш.

В 71-ата минута Левски успя да стигне до възможност да изравни. Буш засече с глава центриране на Цветкович. Топката тупна пред Полачек и прехвърли вратата. "Сините" все пак вкараха. Габриел Обертан изравни с бомбен шут в 77-ата минута. Това е първото попадение за французина този сезон.

Надеждите на Левски за пълен обрат бързо угаснаха. Резервата Александър Василев се разписа в 79-ата минута. Топката се удари в корема му след центриране на Рубен Бригидо и мина между краката на Полачек.

Минута преди края на редовното време Берое можеше да отбележи трети гол, но Полачек пресече опита за подаване на Камбуров към Василев.