Докъде ще стигне Григор Димитров на Уимбълдън?

15 декември 2018 19:25 Пламен Димитров

Левски се изгуби съвсем в мъглата на Стара Загора (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое победи Левски с 2:1 в мач от Първа лига, който можеше и да не се играе. Причината за това беше гъстата мъгла в Стара Загора. Едва 30 минути преди началото на двубоя реферът Виктор Вълков реши, че условията позволяват да се играе.

Кошмарът Мартин Камбуров отново застигна "сините". Той отбеляза първото попадение. Обертан изравни, а резервата Александър Василев донесе трите точки на домакинитеу след като се възползва от кошмарна грешка в "синята" защита.

Левски остава на трето място с 41 точки, но вече само с 5 повече от следващия го Берое.

Първият точен удар в мача беше на сметката на Левски. Отправи го Габриел Обертан в 5-ата минута на двубоя. Французинът се опита да вкара с изстрел извън наказателното поле, но Душан Перниш спаси. В ответната атака Александър Цветков пробва изстрел от над 30 метра, който обаче беше пресечен от Дивид Яблонски.

Като цяло "сините" бяха по-активни през по-голяма част от първото полувреме, но дълго време не успяваха да създадат нищо интересно в атака.  Така беше до 27-ата минута, когато Паулиньо намери Станислав Костов, той продължи за Жерсон Кабрал. Ударът му рикошира в защитник и излъга Перниш, но топката излезе в корнер. Малко след това Паулиньо получи топката в наказателното поле на домакините. Изстрелът му обаче мина над вратата.

В 31-ата минута се стигна до първото положение пред вратата на Левски. Мартин Камбуров получи пас от Алфредо Мартиинс и стреля от точката за изпълнение на дузпа. Само чудесната намеса на Мартин Полачек предотврати попадение във вратата на "сините".

Седем след това Камбуров се поправи. Той се озова сам срещу Полачек след двойно подаване с Боби Цонев, преодоля стража на гостите и прати топката в мрежата. След попадението, което е под №216 за него, нападателят изкрещя към камерата: "Аз съм номер 1!". И това наистина е така. Той е футболистът, разписвал се най-много пъти във вратата на "сините" - 16. До сега той делеше първото място с Петър Жеков, който има 15.

Левски можеше да върне гола веднага. Хубав удар на Мариани в далечния ъгъл обаче беше отразен от Душан Перниш.

На почивката Славиша Стоянович замени Паулиньо със Серджиу Буш. Това раздвижи нападението на "сините". В 48-ата минута румънецът опита изстрел от границата на наказателното поле, но много неточно. След час игра и Станислав Костов опита да преодолее Перниш с шут от разстояние. Вратарят обаче беше пласиран добре и улови.

Гостите бяха принудени да действат по този начин, защото футболистите на Александър Томаш умело ги държаха далеч от вратата на Душан Перниш.

В 71-ата минута Левски успя да стигне до възможност да изравни. Буш засече с глава центриране на Цветкович. Топката тупна пред Полачек и прехвърли вратата. "Сините" все пак вкараха. Габриел Обертан изравни с бомбен шут в 77-ата минута. Това е първото попадение за французина този сезон.

Надеждите на Левски за пълен обрат бързо угаснаха. Резервата Александър Василев се разписа в 79-ата минута. Топката се удари в корема му след центриране на Рубен Бригидо и мина между краката на Полачек.

Минута преди края на редовното време Берое можеше да отбележи трети гол, но Полачек пресече опита за подаване на Камбуров към Василев.

Събития

90+5' Край на мача Край на мача!
90+1' Смяна за състезател влизащ в игра Владимир Гаджев влезе
90+1' Смяна за състезател излизащ от игра Камбуров е заменен
89' Bнимание Камбуров се откъсна от Рейш и потърси подаване към Василев, но Полачек протегна крака си и пресече паса
84' Жълт картон Жълт картон и за Василев
83' Смяна за състезател влизащ в игра Кабов се появи на терена
83' Смяна за състезател излизащ от игра Кабрал напусна терена
81' Жълт картон Жълт картон за Бригидо
79' Гол ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Резервата Александър Василев прави резултата 2:1. Топката се удари в корема му след центриране на Рубен Бригидо и мина между краката на Мартин Полачек
77' Гол ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Габриел Обертан изравнява с топовен изстрел извън наказателното поле
74' Смяна за състезател влизащ в игра Александър Василев влезе
74' Смяна за състезател излизащ от игра Иван Минчев излезе
71' Bнимание Сериозна опасност пред вратата на Берое! Центриране на Цветкович и удар на Буш с глава, топката се заби в земята и прехвърли вратата
67' Смяна за състезател влизащ в игра Рубен Бригидо го замени
67' Смяна за състезател излизащ от игра Мартинс е заменен
66' Смяна за състезател влизащ в игра Филипе Насименто де появи на терена
66' Смяна за състезател излизащ от игра Давиде Мариани излезе
65' Жълт картон Нуно Рейш получава жълт картон за фаул срещу Минчев
64' Удар Шут над вратата на Давиде Мариани
59' Удар Изстрел на Станислав Костов е уловен от Душан Перниш
55' Припяни действия от страна на Левски в нападение, Берое играе повече с топката, опасности пред двете врата липсват
48' Удар Силен, но много неточен удар на Буш от границата на наказателното поле
46' Смяна за състезател влизащ в игра Седжиу Буш се появи на негово място
46' Смяна за състезател излизащ от игра Паулиньо е заменен
46' Начало на второто полувреме
45' Край на първото полувреме
41' Удар Мариани стреля опасно в десния ъгъл, но Перниш изби
39' Гол ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Мартин Камбуров бележи за 1:0! Нападателят остана сам срещу Полачек след двойно подаване с Боби Цонев, преодоля го и прати топката във вратата!
38' Жълт картон Жълт картон за Давид Яблонски, който направи груб фаул в половината на Левски
31' Bнимание Алфредо Мартинс подаде към Камбуров в наказателното поле на Левски. Нападателят отправи изстрел от точката за изпълнение на дузпа, Полачек обаче плонжира и спаси
29' Bнимание Паулиньо получи в наказателното поле на Берое и стреля, топката обаче мина над вратата
27' Bнимание Паулиньо намери Станислав Костов, който продължи за Жерсон Кабрал, чийто удар рикошира в защитник и излъга Перниш, но топката излезе в корнер
24' Центриране Центриране на Давиде Мариани от фаул беше уловено от Перниш
17' Удар Удар на Кабрал мина покрай вратата
16' Центриране Нуно Рейш се опита да засече центриране от фаул в наказателното поле на Берое. Португалецът стигна до топката, но не успя да я отиграе и от главата му излезе в аут
13' Кабрал изпълни пряк своден удар, топката рикошира във футболист на домакините и излезе в корнер
6' Александър Цветков стреля силно от около 30 метра, Яблонски се озова на пътя на топката и пресече удара
5' Удар Обертан шутира извън наказателното поле, Душан Перниш спаси
2' Удар Изстрел на Мартин Камбуров не затрудни вратаря на гостите Мартин Полачек