Манчестър Сити се върна към победите с рутинни три точки срещу Евертън (СНИМКИ+ВИДЕО)

Шампионите се завърнаха на първото място в класирането

Манчестър Сити си върна позицията на върха в Премиър Лийг поне за ден, след като победи с 3:1 Евертън като домакин в мач от 17-ия кръг на английския елит.

Срещата на "Етихад" премина под пълния контрол на домакините и първият гол във вратата на Пикфорд не закъсня.

Сане изведе перфектно Габриел Жезуш в наказателното поле и бразилецът отбеляза с удар по земя под плонжа на стража на "карамелите".

Сините имаха шансове да удвоят преднината си преди почивката, но Лапорте и Риад Марез не успяха да намерят целта.

Веднага след полувремето обаче Жезуш отбеляза втория си гол след нова асистенция на Сане, който центриран отляво и намери бразилското острие, който пък засече с глава за 2:0.

Изненадващо в 65-та минута Евертън върна едно попадение чрез Калверт-Люин, който засече центриране с глава. Само четири минути по-късно обаче Стърлинг върна преднината от два гола за "гражданите".

Така Сити се върна на върха с 44 точки и остави загубата от Челси зад гърба си. Ливърпул остава на второто място с 42 пункта преди дербито на "мърсисайдци" с Манчестър Юнайтед утре.