ОБЗОР: Байерн продължава да набира скорост след четворка над Хановер (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати от кръга в Бундеслигата

Германският шампион Байерн (Мюнхен) победи с категоричното 4:0 Хановер при гостуването си то 15-ия кръг на Бундеслигата. Баварците вкараха по два гола в двете полувремена в мач, в който доминираха през всички 90 минути.

Срещата в Хановер се игра почти на една врата, а за това допринесе ранният първи гол за Байерн, паднал още във втората минута, дело на Джошуа Кимих, който прати неспасяемо топката във вратата на домакините с изстрел от дъгата.

След канонада срещу Михаел Есер Давид Алаба отбеляза втория гол в срещата в 29-та минута с брутален шут извън наказателното поле след изчистена топка от корнер.

След почивката Серж Гнабри оформи класическата преднина за Байерн  в 53-та минута, а само девет по-късно Левандовски отбеляза десетия си гол за сезона за крайното 4:0.

Така Байерн събра 30 точки в класирането и записа третата си поредна победа в шампионата. Успехът изкачи момчетата на Нико Ковач на третото място - на шест зад лидера Борусия Дортмунд, който ще изиграе своята среща от кръга по-късно днес.

По същото време Щутгарт ситгна до важна победа срещу Херта и успя да изплува над зоната на изпадащите.

Херта очаквано поведе в 38-та минута чрез Максимилиан Мителщад, но домакините се върнаха в срещата малко след час игра чрез Марио Гомес. Отново той донесе и победата на "мерцедесите" в 76-та минута с втория си гол в мача.