Черно море изпусна да накаже Рилецо

Златин Георгиев приключи с дабъл-дабъл - 18 точки и 11 борби

Черно море Тича беше на крачка от сензацията, но в крайна сметка отстъпи със 76:94 на Рилски спортист в мач от НБЛ, игран във Варна.

Без опитния Георги Боянов и куп проблеми в състава, вараненци все пак успяха да скъсат нервите на гостите от Самоков, които все пак си осигуриха успеха едва 7 минути преди края на мача.

След няколко смени на лидерството, Рилецо успя да се измъкне от първата част с аванс от 4 точки авнс - 31:27. Кош на Михаил Молдов минута след подновяване на играта доведе до ново равенство - 31:31. Отново последва гонитба в резултата, Черно море дръпна с 6 точки, като разликата се запази до почивката - 53:47.

След паузата баскетболистите на Галин Стоянов увеличиха преднината си9, но бързо позволиха на гостите да се върнат в мача и да поведат в края на третата част с 68:67. Още в първите секунди на заключителните 10 минути домакините си върнаха лидерството (71:68), но за кратко. Младоците на Черно море изпуснаха куп стрелби от далечно разстояние и позволиха на Рилецо лесно да си осигури солидна преднина от 14 точки - 85:71 по-малко от 3 минути преди края на срещата. След това разликата продължаваше да се увеличава.

За Рилски спортист Джейлън Дженкинс реализира 20 точки, Златин Георгиев приключи с дабъл-дабъл - 18 точки и 11 борби, а Димитър Маринчешки добави 17 точки.

За Черно море Тича най-резултатен беше Мартин Йорданов с 16 точки, а Мартин Коцев и Веселин Георгиев нанизаха по 15.