Реал се измъчи у дома с предпоследния (ВИДЕО)

"Белия балет" с труден успех над Райо Валекано

Реал Мадрид победи трудно предпоследния в класирането на испанската Примера - Райо Валекано. "Белия балет" се наложи на своя "Сантяго Бернабеу" с минималното 1:0. По този начин те се изкачиха поне временно на третото място, изпреварвайки Севиля, който е с мач по-малко.

Преди началото на двубоя пък Лука Модрич показа "Златната топка", спечелена преди по-малко от 2 седмици.

Реал поведе още с първото си голово положение. В 13-ата минута Лукас Васкес подаде на Бензема, който с удар по диагонала направи 1:0.

"Пчеличките" отвърнаха в 180 секунди след инкасираното попадение. Емилиано Веласкес стреля с глава след корнер, но топката "облиза" гредата.

В ответната атака Асенсио остана сам срещу стража Димитриевски, но шутира ниско в неговия ляв крак.

В 19-ата Веласкес предотврати втори гол във вратата на гостите, блокирайки удар на Лукас Васкес на сантиметри от голлинията.

В 36-ата минута Бензема намери Тони Кроос, чийто мощен изстрел разтресе страничната греда.

В 65-ата Серхио Рамос вкара с глава. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 78-ата Бензема напусна с контузия, след грубо влизане на съперников футболист. На мястото на французина се появи Винисиус Жуниор.