Юве усмири "биковете" и продължава да е господар на Торино (СНИМКИ+ВИДЕО)

Бианконерите спечелиха, благодарение на дузпа през второто полувреме

Италианският шампион Ювентус спечели доста трудно гостуването си на Торино в градското дерби помежду им от 16-ия кръг на Серия А с 1:0 и продължава да е безгрешен на върха в Калчото.

Срещата на Олимпико ди Торино започна вихрено за гостите и в 8-та минута Роналдо стреля покрай вратата на Сиригу. Малко след това отново португалецът и Емре Джан пробваха удари от дистанция. В 21-та минута Валтер Мадзари беше принуден да направи смяна на вратарите, след като Салваторе Сиригу получи контузия и на негово място влезе Салвадор Ичазо.

След почивката Торино започна по-добре, но удари на Ицо и Белоти бяха спасени. Малко по-късно и Ансалди пробва изстрел, но Перин отново бе на мястото си. Така се стигна до 70-та минута, когато пробив на Бонучи принуди Симоне Дзадза да върне неразчетено към Ичазо, който бе изпреварен в наказателното поле от Манджукич и хърватинът бе съборен, при което Марко Гуида посочи бялата точка.

Кристиано Роналдо застана зад топката и стреля точно в долния десен ъгъл, макар Ичазо да беше на сантиметри да спаси удара му. Веднага след гола си португалецът влезе в лек сблъсък с вратаря на домакините и това донесе леко напрежение, но всичко се размина само с жълт картон за седмицата на Юве.

Само три мунити по-късно Манджукич вкара втори гол след изпълнение на пряк-свободен удар на Пянич, но попадението бе отменено след консултация с ВАР заради засада.

Така с новите три точки Ювентус вече има 46 точки на върха и е на 11 пред Наполи, който предстои да изиграе своя мач от кръга. Торино пък остава на шестото място с 22 точки.