Докъде ще стигне Григор Димитров на Уимбълдън?

16 декември 2018 14:22 Емил Арсов

Лудогорец подпечата най-силния си полусезон в Първа лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец регистрира най-силния си есенен полусезин в българския футболен елит, след като спечели с 2:0 визитата си на Дунав в Русе.

Шампионите за първи път в историята си минаха границата от 50 точки и завършиха с 51 в своя актив след 20 кръга.

Те вкараха по един гол преди и след почивката, като удариха и две греди, така че в крайна сметка се поздравиха със заслужен успех, преди който арбитърът Никола Попов бе награден за своя 150-и мач в Първа лига.

Двубоят започна с положение пред вратата на Дунав, но ударът на Якуб Швиерчок премина в встрани. Русенци отговориха с опасен удар на Иван Коконов с глава, но в следващата атака инкасираха попадение.

В 16-ата минута Якуб Швиерчок откри резултата с удар от непосредствена близост, пас на Вандерсон, който пък се възползва от груба грешка на Бранимир Костадинов в опит да спре дълъг пас на Козмин Моци.

Малко преди почивката Лудогорец имаше две възможности да удвои, но не го стори заради Клаудиу Кешеру, а малко след паузата Рафаел Форстър отправи удар с глава, ала над вратата на Станислав Антонов, изиграл своя мач №50 за Дунав в елита.

В 61-ата минута Борислав Балджийски бе изведен добре в пеналта и стреля от ъгъла на малкото наказателно поле, но право в ръцете на стража Хорхе Броун.

Лудогорец отвърна в ответната атака, когато Швиерчок нацели страничния стълб на вратата на Дунав.

След това полякът бе заменен, като същото важи и за Димо Бакалов. На мястото на последния в 78-ата минута се появи Жоао Пауло, който малко по-късно асистира за второто попадение на гостите.

То падна в 81-ата минута и бе дело на голмайстора им Кешеру. Румънецът засече прострелен пас на резервата, за да реализира своето 16-о попадение в елита и осмо в седем мача срещу Дунав.

В края Пауло удари гредата след отлично излизане на вратаря на домакините, който впоследствие самопожертвователно спаси опита за добавка на Марселиньо.

Лудогорец обаче стигна до победата и ще зимува спокойно на върха в Първа лига с 51 точки, докато русенци приключиха полусезона с едва 15 и в серия от шест двубоя без успех.

ДУНАВ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Якуб Швиерчок 16'
0:2 Клаудиу Кешеру 81'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ДУНАВ: 86. Станислав Антонов (к), 24. Преслав Петров, 5. Георги Динков, 4. Петър Патев, 77. Бранимир Костадинов, 31. Красимир Станоев, 83. Христо Попадийн, 7. Борислав Балджийски, 22. Исмаил Иса, 17. Иван Коконов, 9. Ахмед Ахмедов

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Хорхе Броун (в), 90. Рафаел Форстър, 3. Антон Недялков, 30. Козмин Моци, 4. Сисиньо, 18. Светослав Дяков (к), 44. Яцек Горалски, 7. Димо Бакалов, 88. Вандерсон, 70. Якуб Швиерчок, 28. Клаудиу Кешеру;