Севиля се сбута между Барса и Атлетико на върха в Ла Лига (ВИДЕО)

Банега и Сарабия донесоха победата над Жирона

Отборът на Севиля спечели с 2:0 над Жирона в обеден мач от 16-ия кръг на Примера дивисион. Публиката на “Рамон Санчес Писхуан” видя попадения на Eвер Банега (55 - дузпа) и Пабло Сарабия (64). С успеха момчетата на Пабло Мачин се изравниха по точки с лидерите Барселона и Атлетико Мадрид. Барса може отново да дръпне напред след мача си с Леванте тази вечер.

В седмата минута защитата на каталунците (от Жирона) изпусна Висам Бен Йедер, който стреля без забавяне от 15 метра, пращайки топката от външната страна на мрежата. Гостите от “Монтиливи” пресираха високо и често затрудняваха севилци при изнасянето. Така в 20-ата Евер Банега загуби топката и се получи контра за жиронския тим, приключила с избиване в корнер. В 30-ата Андре Силва асистира на Пабло Сарабия, който шутира и вратарят Горка Ираисос изби с крак. В 43-ата Кристиан Стуани по чудо не вкара след брилянтно центриране на Порту. Стражът Томаш Вацлик имаше късмет топката да го удари.

В 54-ата минута Хуанпе фаулира Андре Силва в наказателното поле - дузпа. Андалуският тим разви скоростна акция, при която португалският нападател финтира защитника и беше спрян непозволено. Евер Банега реализира от бялата точка - 1:0.

В 64-ата Бен Йедер подаде към точката на дузпата за Сарабия, който завъртя глезена и прати топката в далечния ъгъл - 2:0. В 71-ата появилият се секунди по-рано Сейду Думбия получи извеждащо подаване, вратарят беше на земята, но нападателят не успя да насочи точно от трудна позиция.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини