КАКВО ДЕРБИ! Ливърпул подчини Юнайтед на "Анфийлд" и отново сложи знамето си на върха! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Юрген Клоп извади ас от ръкава си в средата на второто полувреме и надви Моуриньо

Ливърпул спечели дербито на Англия срещу Манчестър Юнайтед с 3:1 и се върна със стил на първото място в класирането. "Мърсисайдци" доминираха през почти целия мач и заслужено взеха всичките три точки, като в герой за домакините се превърна резервата Шакири.

Срещата на "Анфийлд" започна вихрено и загатна за това, което очакваше зрителите в следващите два часа. Още в 4-та минута Юнайтед отбеляза гол, но той беше незачетен заради засада на Лукаку, който се опита, но не успя да отиграе центриране от пряк-свободен удар.

Веднага след това обаче Ливърпул направи истинска обсада на вратата на Де Хея и за 10 минути записа 10 удара по посока на испанеца. Последователно Мане, Фирмино, Фабиньо и Салах пробваха удари, но някои от тях бяха блокирани от отбраняващите се с пълна сила играчи на Юнайтед, а други бяха спасени от стража на гостите.

Натискът на домакините обаче продължаваше и очаквано в 24-та минута даде резултат. Фабиньо копна топката перфектно зад гърба на защитата и влизащият на скорост Мане овладя на гърди и матира Де Хея за 1:0.

Малко след това Ловрен можеше да удвои, но идарът му с глава мина високо.

Точно когато всички очакваха втория гол за Ливърпул Лукаку проби отляво и пусна остро центриране в малкия пеналт, което Алисон улови в първия момент, но изпусна топката и Лингард бе на място, за да изравни резултата за шок на всички по трибуните.

И двата отбора не предприеха излишни рискове до почивката и оставиха развръзката за второто полувреме.

То започна по-добре за Ливърпул, които можеха да поведат чрез Фабинцо, но ударът му бе спасен брилянтно от Де Хея. Малко след час игра Ван Дайк имаше шанс да отбележи, но ударът му след корнер бе париран. В 69-та минута Юрген Клоп предприе решителен ход, пускайки в игра Джердан Шакири и швейцарецът се отблагодари по най-добрия начин само четири минути по-късно.

Мане проби отляво и финтира Дармиан, след което прати остро подаване, което не намери никого в червено, но топката остана в наказателното поле и без подготовка Шакири налетя на кълбото, което се отби в напречната греда и влезе в мрежата на Юнайтед за 2:1.

Десет минути преди края отново Шакири бе точен, за да реши всичко. Топката стигна до Фирмино на дъгата на наказателното поле, той се опита да намери Салах с едно докосване, но топката отново се озова в резервата, който стреля с вътрешен фалц и отклоняване в противников защитник направи удара неспасяем за Де Хея - 3:1.

Така Ливърпул остана непобеден на Острова и събра 45 точки на върха, оставяйки Манчестър Сити на една зад себе си. Юнайтед пък вече са на огромната разлика от 19 точки от първото място и на 11 от място в Шампионската лига догодина.

Ливърпул - Манчестър Юнайтед 3:1
1:0 Садио Мане '24
1:1 Лингард '33
2:1 Шакири '72
3:1 Шакири '80

Стартови състави:

Ливърпул: Алисон, Клин, Ловрен, Ван Дайк, Робертсън, Фабиньо, Вайналдум, Кейта, Мане, Салах, Фирмино

Манчестър Юнайтед: Де Хея, Далот, Баи, Линдельоф, Дармиан, Ерера, Матич, Рашфорд, Лингард, Йънг, Лукаку