Нестор Ел Маестро: За Левски всичко е приключило (ВИДЕО)

"За нас беше важно да останем живи в борбата за титлата"

Треньорът на ЦСКА Нестор коментара успеха с 2:1 на "червените" над Ботев (Пловдив).

"Трудно е да говорим за нормален футболен двубой на фона на условията днес, съгласен съм. Трябваше да вземем под внимание физическото и психическото. Направихме добро първо полувреме, след почивката допуснахме колебание. Беше важно да спечелим мача. Знаехме, че ако срещата днес се играе, трябва да заложим на повече биткаджии, да действаме с по-малко рискове, да минимизираме пасовете назад и по-дългите подавания, които могат да бъдат пресечени, да бъдем в противниковата половина по-дълго време.

Не направихме много положения, но имахме чисти положения. С малко късмет можехме да водим 3:0 или 4:0 до почивката. Али Соу има мускулни проблеми, това е причината за смяната.

Какви са целите ни за пролетта? Беше важно да останем живи в борбата за титлата. Имаме и мач за Купата на България. Не искахме да сме като Левски, защото за тях всичко приключи. За тях пролетта ще е скучна. Шест точки от първия са много, но поне имаме надежда. Ако резултатът бе различен, щеше да бъде невъзможно. Сега поне е възможно. Казах и преди, че моята работа е на терена да подготвям футболистите. Ситуацията, в която се намираме е такава, каквато е", каза Ел Маестро след мача в Борисовата градина.

Каранга: Няма да се откажа, докато не стана шампион с ЦСКА

Бразилецът е мотивиран да донесе обратно титлата при "армейците"