Лилард поведе Портланд към триумфа в Ел Ей

Вижте всички резултати в НБА от миналата нощ

Деймиън Лилард помогна на Портланд да запише втори впечатляващ успех в рамките на три дни и след победата над Торонто в петък, сега Блейзърс взеха скалпа на Лос Анджелис Клипърс.

Седемнадесетата победа за сезона се превърна във факт след 131:127 в “Стейпълс Сентър”, а Дейм дирижира подобаващо триумфа на своя отбор и завърши с 39 точки (22 само в третата част) и 6 асистенции за 36 минути игрово време.

Пойнт гардът на гостите бе почти перфектен в стрелбата от тройката (6/7), като допълни статистиката си с 2 отнети топки, 3 борби, 5/13 за 2 точки и 11/13 от наказателната линия. За единадесети път през сезона Лилард стига до поне 30 точки в един двубой. Той получи сериозно рамо от Си Джей МакКълъм (27 точки), Юсуф Нуркич (20 точки), както и Мо Харклес и Еван Търнър, отличили се респективно с 13 и 10 реализирани точки за Трейл Блейзърс.

За гостите това бе успех №17 в общо 30 мача, докато след това поражение Клипърс са с абсолютно същия баланс.

Блейзърс бяха на крачка от това да се издънят, след като в началото на последната четвърт водеха с цели 18 точки. Клипърс обаче направиха сериозен финален щурм, който ги доведе близо до обрат, но все пак победата бе за гостите от Орегон.

Тобайъс Харис завърши с рекордните за кариерата си 39 точки, а Шей Гилджъс-Александър също постигна върхово постижение и реализира 24. Данило Галинари бе третото име с поне 20 точки за домакините, вкарвайки 22, а Монтрезъл Херъл за пореден път впечатли в ролята си на шести човек с 15 точки, 6 борби и 4 асистенции за 27 минути.

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 23 победи/9 загуби, Филаделфия 20/11, Бостън 18/11
Централна дивизия: Милуоки 20/9, Индиана 20/10, Детройт 14/14
Югоизточна дивизия: Шарлът 14/15, Орландо 14/15, Маями 13/16