Кой ще спечели Лига Европа?

18 декември 2018 20:21 Виктор Петков

ШОК! Ал Аин пребори Ривър Плейт с дузпи и е на финал! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Отборът от Обединените Арабски Емирства Ал Аин хвърли бомбата на тазгодишното Световно клубно първенство, елиминирайки Ривър Плейт на 1/2-финалите и вече очаква Реал (Мадрид) за финалния мач в ОАЕ.

Шампионът на Южна Америка така и не успя да пребори съперника след 120 минути, а при дузпите един пропуск се оказа фатален.

Срещата на "Хаза Бин Зайед" започна шеметно за двата отбора, като още в 3-та минута изненадващо Ал Аин поведе след автогол на Хавиер Пинола.

Само осем минути бяха нужни на Ривър Плейт да отговори подобаващо и първо Рафаел Боре изравни, а веднага след това в 16-та минута отбеляза втори гол, за да изведе аржентинския гранд напред.

След половин час игра превъзходството отново бе в Ал Аин, които застрашиха Армани с удари на Елшахат и Абдулраман. Преди почивката пък Лукас Прато имаше възможност да вкара за 3:1, но изстрелът му беше спасен.

След почивката местният тим отново показа страхотна игра и в 51-та минута Кайо изравни за 2:2.

До края на редовното време Ривър Плейт пое инициативата , но постоянните атаки не успяха да пречупят защитата на Ал Аин. Хуан Фернандо и Милтън Каско имаха отлични шансове, но победният гол така и не идваше.

Така мачът влезе в продължения, като в тях Ривър Плейт имаше два отлични шанса да грабне победата, но Джонатан Майдана и Хавиер Пинола не успяха да реализират положенията си. Две минути пред края на продълженията пък Мохамед Ахмед можеше да отбележи решителния гол за Ал Аин, но Армани улови.

След равенство след всички 120 минути дойде време за дузпите, при които домакините не сбъркаха нито веднъж, а Ривър Плейт бяха безпогрешни до решителната пета дузпа, която бе пропусната от Енцо Перес.