Дузпи бяха нужни на Сити, за да елиминира Лестър от Купата на Лигата (ВИДЕО)

Пеп Гуардиола се промъкна към полуфиналите с импровизиран титулярен състав

Манчестър Сити победи Лестър в четвъртфинален сблъсък за Купата на Лигата. Ранен гол на гостите даде усещането, че срещата ще бъде нов лесен тест за Пеп Гуардиола и неговия тим, но изравнително попадение четвърт час преди края прати мача в изпълнения на дузпи, където по-точни се оказаха шампионите.

Срещата на Кинг Пауър Стейдиъм започна с доминация на гостите и в 14-та минута очаквано Кевин Де Бройне изведе "гражданите" напред в резултата. До края на първата част обаче единствените по-интересни ситуации бяха пред Мурич, след като Грей и Ихеаначо отправиха опасни изстрели.

След полувремето Агуеро стреля, но Уорд спаси, а в 56-та същият сценарии се разви и след изстрел на Фоден. Така в 73-та минута Лестър се добра до изравнително попадение на Марк Олбрайтън, който се възползва от подаване на Ндиди.

До края на редовното време и двата отбора не успяха да създадат нищо опасно и така директно се премина към изпълнение на дузпи, за да се определи полуфиналиста от двойката. Там по-точни се оказаха "гражданите", които направиха само един пропуск дело на Стърлинг, докато Фукс, Мадисън и Союнджу не бяха акуратни.

В другия мач от турнира за тази вечер Бъртън изненадващо елиминира Мидълзбро от турнира след минимален успех с 1:0.

На Ривърсайд единственото попадение падна в 48-та минута, дело на Джейк Хескет, като въпреки опитите си да изравни резултата домакините не успяха да създадат нито едно чисто положение пред вратата на противника за цялото втрото полувреме и логично отпаднаха.