България приключва годината на 46-о място в ранглистата на ФИФА

Националите пак зад Англия, Чехия и Черна, но преди Косово

Българският национален отбор по футбол запазва 46-ото си място в Световната ранглиста на ФИФА, която е и последна за 2018-а година. Отборът, воден от Петър Хубчев, има 1425 точки, какъвто беше активът и през ноември, а в изследвания период нашите нямат мачове.

Белгия завършва годината като номер 1 в света според калкулациите на световната федерация по футбол с 1727 точки. Белгийците загубиха полуфинала на Световното първенство в Русия от Франция, но в тази ранглиста водят с 1 точка повече.

Бразилия остава на 3-ото място с 1676 точки, следвана от Хърватия (1634), Англия (1631), Португалия (1614), Уругвай (1609), Швейцария (1599), Испания (1591) и Дания (1589). Така топ 10 няма никакви промени в сравнение с предишната от ноември.

Сред другите световни футболни сили, които са извън топ 10, правят впечатление Аржентина на 11-о място, Холандия заема 15-ата позиция, а Германия е 16-а.

Иран е най-високопоставеният отбор от зона Азия, като заема 29-о място. Турнирът за Купата на Азия стартира на 5-и януари, а домакинът на турнира ОАЕ е на 79-а позиция. Мексико със своето 17-о място традиционно е най-добрият отбор от зона КОНКАКАФ (Северна и Централна Америка), Сенегал е първи в Африка с 23-а позиция в света, а Нова Зеландия на 122-о място е най-силният отбор от зона Океания. Първата ранглиста за 2019-а година ще бъде обявена на 7-и февруари след края на Азиатската купа, съобщиха от ФИФА.

От съперниците на България в квалификациите за Евро 2020 Чехия е на 42-о място с 1435 точки, на четири стъпки преди нашия тим. Черна гора също е над България с 44-о място с 1427 точки. Най-назад е нареден новосъздаденият национален отбор на Косово, заемащ 131-о място с 1113 точки.

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона