ОБЗОР: Вратар закопа Хановер в 92-ата минута, Леверкузен изпрати треньора с победа (РЕПОРТАЖИ)

Вижте резултатите от всички срещи, които се играят днес!

Фортуна (Дюселдорф) записа трета поредна победа в Бундеслигата - този път с 1:0 при гостуването си на Хановер 96. Оливер Финк отбеляза в 92-ата минута след груба грешка на вратаря, който не успя да улови топката и тя мина през ръцете му.

Футболистите на Фортуна можеха да поведат доста по-рано. В 61-ата минута обаче тяхно попадение беше отменено, след като на съдията се наложи да използва системата ВАР, която показа, че топката не е преминала голлинията с пълния си обем.

Благодарение на серията от успехи Форгуна се отдалечи на 4 точки от зоната да изпадащите, където обаче е Хановер.

Байер (Леверкузен) спечели с 3:1 домакинството си на Херта (Берлин). Това беше трета победа в последните четири кръга за състава на Хайко Херлих, но независимо от това наставникът ще бъде освободен. Медиите в Германия вече разкриха, че бившият нападател ще бъде заменен от Петер Бос.

Шалке 04 зарадва феновете си с 3:1 като гост на Щутгарт. Успехът е първи за тима след четири поредни кръга без победа.