Рома се възползва от грешката на Милан (ВИДЕО)

„Вълците“ се залепиха до гранда от Милано след успех над Сасуоло

Рома победи гостуващия Сасуоло с 3:1 в среща от XVIII кръг на италианската Серия „А“ и се доближи до челната петица във временното класиране.

Резултатът още в осмата минута от дузпа откри Диего Пероти, а четвърт час по-късно Патрик Шик удвои, след като малко преди това бе близо до това да си вкара ефектен автогол, но прати топката в горната греда.

След почивката Николо Дзаниоло оформи класиката в 59-ата минута, а после Ченгиз Юндер и Алекс Коларов, както и резервите Джъстин Клуйверт и Един Джеко, пропуснаха изгодни положения.

Същото важи и за появилия се от пейката за гостите Федерико Ди Франческо, който е син на треньора на Рома.

Все пак накрая Кума ел Бабакар оформи крайното 1:3 и така Рома в десети пореден мач допусна гол в първенството, което не се бе случвало от почти шест години насам.

„Вълците“ вече са седми в класирането с 27 точки и са само на две от петия Сампдория и на една от четвъртия Милан. Сасуоло записа пета загуба за сезона и е 11-и с 25 точки.