Неудържим Азар върна Челси в четворката (ВИДЕО+СНИМКИ)

Белгиецът вкара своя стотен гол, а после и още един, за 2:1 в лондонското дерби с Уотфорд

Челси спечели с 2:1 визитата си на Уотфорд и си върна четвъртата позиция в класирането, заета за кратко от Арсенал, като вече има с две точки повече от „топчиите“ след XIX кръга от Висшата лига.

В герой за „сините“ отново се превърна обичайният заподозрян Еден Азар, който пак бе в ролята на „фалшива деветка“ и вкара двете попадения, като първото от тях бе под номер 100 за белгиеца в Англия.

Иначе още в десетата минута Вилиан нацели гредата, а точно преди почивката, в първата минута добавено време, Азар откри след пас на Матео Ковачич.

Последният отне след грешка на Абдулай Дукуре при изнасянето на една топка и веднага я подаде на нисичкия техничар, а той хладнокръвно преодоля вратаря Бен Фостър, след което я прати в мрежата – 1:0.

Радостта на Челси обаче бе изключително кратка, защото скоро след подновяването на играта домакините изравниха с истински шедьовър.

В третата минута на допълнителните 4, назначени за първото полувреме, Жерар Деулофеу центрира след корнер, а Роберто Перейра с красиво воле направи безпомощен Кепа Арисабалага – 1:1.

При този резултат дойде паузата, но малко след нея Челси нанесе своя втори удар.

В 57-ата минута Фостър събори Азар в пеналта и реферът отсъди дузпа, която потърпевшият превърна в победен гол – 2:1.

В 72-ата минута Вилиан можеше да направи успеха и по-изразителен, но за втори път улучи гредата.

В заключителната част на лондонското дерби Трой Дийни бе близо до изравняването, ала прати топката на сантиметри от целта.

Така в крайна сметка Челси се върна на победния път след изненадващата загуба от Лестър (0:1) в предния кръг и с 40 точки зае четвъртата позиция, докато Уотфорд остана на деветата с 27 в своя актив.

УОТФОРД - ЧЕЛСИ 1:2

0:1 Еден Азар (45')
1:1 Роберто Перейра (45')
1:2 Еден Азар (58', дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

УОТФОРД: Фостър, Фемения, Кабаселе, Каткарт, Холебас, Дукуре, Капуе, Сема, Перейра, Деулофеу, Дийни;

ЧЕЛСИ: Арисабалага, Аспиликуета, Рюдигер, Давид Луис, Алонсо, Жоржиньо, Канте, Ковачич, Вилиан, Педро, Азар;

Вижте какво каза Даниеле Де Роси

ОБЗОР: Отново Леверкузен срещу Рома в полуфиналите на ЛЕ (ВИДЕО)

„Аспирините“ с нов рекорд - 44 мача без загуба след 1:1 в Лондон

ОБЗОР: Край на мечтата на ПАОК за финал в Европа (ВИДЕО)

Десподов титуляр, Брюж смълча "Тумба"

Аталанта изхвърли Ливърпул и пренаписа историята си (ВИДЕО)

Салах вкара от дузпа единствения гол в Бергамо

Шчесни и Милик на линия за Каляри

Мойс Кийн аут за мача от Серия А

Фиорентина с една крачка по-близо до Атина (ВИДЕО)

120 минутна драма на "Артемио Франки"

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1