КЪСНА ДРАМА: Интер взе дербито с Наполи с гол на резерва в последната минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гостите от Неапол приключиха мача с 9 човека и не можаха да се възползват от грешката на Юве

Интер спечели драматично дербито от XVIII кръг на Серия А, след като се наложи над гостуващия Наполи с минималното 1:0.

Единственото попадение падна на „Джузепе Меаца“ в последната минута на мача и бе дело на появилия се малко по-рано като резерва Лаутаро Мартинес.

Той влезе на терена в 83-ата минута, а в 81-ата гостите останаха с човек по-малко заради невъздържана реакция на Калиду Кулибали.

В самия край на двубоя Лоренци Инсиние също получи червен картон и така неаполитанци приключиха срещата с девет човека.

Домакините сякаш искаха повече успеха, а и гостите нямаха късмет, защото още през първото полувреме капитанът им Марек Хамшик получи травма и трябваше да бъде заменен от Карло Анчелоти.

„Нерадзурите“ пък можеха да поведат още в третата секунда, защото веднага след изпълнението на центъра техният капитан Мауро Икарди стреля към вратата и нацели гредата.

Първата добра атака на Наполи бе в 16-ата минута, когато Лоренцо Инсиние стреля и Самир Ханданович отрази, а после Квадво Асамоа изчисти топката.

В 23-ата минута Никола Максимович замени контузения Хамшик, а в 31-ата Иван Перишич вкара топката във вратата на Мерет, но страничният съдия сигнализира за засада и попадението не бе зачетено.

Малко преди почивката Жоао Марио пропусна с глава, а точно преди паузата Кулибали изчисти топката от голлинията след удар на Икарди.

През второто полувреме голови положения почти липсваха, но в 81-ата минута Наполи остана с човек по-малко, защото Кулибали фаулира Матео Политано до тъчлинията и получи жълт картон, на който реагира бурно и видя втори такъв.

Въпреки това, Наполи имаше шанс да поведе в самия край, но Квадо Асамоа блокира на голлинията удар на Пьотр Желински.

Така се стигна до 91-ата минута, в която резервата Лаутаро Мартинес се възползва от грешка в защита на Максимович и с левия крак вкара третия си гол с екипа на Интер.

Той обаче безспорно е най-важен в досегашната кариера на 21-годишния аржентинец, пристигнал това лято от Расинг срещу сумата от 23 млн. евро.

След това Лоренцо Инсиние не сдържа нервите си и получи директен червен картон, а в крайна сметка Наполи спря серията си от четири спечелени визити в Серия А и не можа да се възползва от ремито на лидера Ювентус по-рано през деня.

Интер пък записа седми последователен успех вкъщи, постигайки шести поред на нула, за да стопи на пет точки разликата до второто място.

То е заемано от Наполи, който има 41 в своя актив, с девет по-малко от шампиона Ювентус.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

НАПОЛИ: Мерет, Алан, Албиол, Кулибали, Марио Руй, Кайехон, Фабиан, Хамшик, Желински, Милик Инсиние;

ИНТЕР: Ханданович, Дамброзио, Де Врай, Шкриниар, Асамоа, Борха Валеро, Брозович, Жоао Марио, Политано, Перишич, Икарди;