ОБЗОР: Вратар спаси 40 удара за изненадваща победа на Ню Джърси в Бостън (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класирането в НХЛ

Макензи Блекууд спаси 40 удара за първата си победа в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), а Блейк Колман вкара два гола за успеха на Ню Джърси с 5:2 срещу Бостън.

Стражът на Девилс направи това в едва втория си старт при професионалистите, като най-силна за него бе втората част с отразени 18 от 19 шайби.

Деймън Сивърсън се разписа 25 секунди след началото на мача и Кайл Палмери вкара 19-ия си гол за сезона за Ню Джърси, който спечели едва за четвърти път като гост. Нико Хиршиър пък записа гол и асистенция, а Анди Грийн завърши с две ключови подавания при първата победа на Дяволите в Бостън за последните пет години.

Патрис Бержерон и Крис Уагнър се разписаха за Бостън, докато Ярослав Халак спаси 28 удара.

Ти Джей Оши вкара 11-ия си гол за сезона и Джон Карлсън гарантира победата на Вашингтон с 3:1 срещу Каролина на празна мрежа. Чандлър Стивънсън пък вкара за втори път в последните три мача за Капс, които излязоха като победители за 15-и път в последните си 18 двубоя.

По този начин Вашингтон запази петте точки преднина срещу Питсбърг в Столичната дивизия, в която Ню Джърси е на дъното. Пенс надвиха с 5:2 Детройт, след като Фил Кесел вкара два гола при числено предимство и Дерик Брасар добави още две шайби за успеха. Последният гол бе дело на Патрик Хорнквист, а Сидни Кросби и Евгени Малкин завършиха мача с по две асистенции.

Втори в дивизията е Кълъмбъс, който остана на две точки зад Вашингтон след победата с 4:3 след продължение срещу Ню Йорк Рейнджърс. Пиер-Люк Дюбоа вкара решаващия гол в допълнителната част и по този начин Блу Джакетс спечелиха пета поредна победа.

Тампа Бей запази 11-те си точки преднина срещу Вашингтон на изток, след като Алекс Килърн вкара гол 18 секунди след началото на продължението за победа с 6:5 срещу Филаделфия. Стивън Стамкос добави две попадения и две асистенции, а Никита Кучеров остана с шайба и голов пас.

Джони Годро отбеляза хеттрик за победата на Калгари с 4:1 срещу Уинипег в мач между лидерите в двете дивизии на запад. Марк Янковски също се разписа в последната третина за отбора на Калгари, който спря серия от три загуби и остана на точка от Джетс в общото класиране.