Роджър Федерер започна с разгромна победа новия сезон

Маестрото даде само 2 гейма на съперника си на "Хопман къп"

Роджър Федерер започна с експресна победа новия тенис сезон.

37-годишният рекордьор по титли от Големия шлем победи с 6:1, 6:1 британеца Камерън Нори в първия двубой между защитаващия титлата си тим на Швейцария и Великобритания от турнира "Хопман къп".

Срещата в Пърт, която бе първа от вечерната сесия за деня, продължи едва 57 минути, а третият в световната ранглиста имаше пълен контрол над срещата. Федерер спечели първите пет гейма в мача и дори беше близо до това да вземе първия сет на 0, но пропусна два сетбола. Все пак след 31 минути игра швейцарецът си осигури първия сет.

Във втория картината на корта не се промени. Маестрото направи пробив още в първия гейм, след което безпроблемно запази контрола над мача, за да даде преднина от 1:0 победа на швейцарците.

По-късно днес е женският сингъл, противопоставящ Белинда Бенчич на Кейти Боултър, а след това е и мачът на смесени двойки.