"Червената" приказка продължава! Манчестър Юнайтед разгроми Борнемут (ВИДЕО+СНИМКИ)

ОЛЕ! 3 от 3 за “дяволите” на Солскяер

Манчестър Юнайтед завърши календарната година с категорична победа с 4:1 над Борнемут в 20-ия кръг на Премиър лийг. Пол Погба на два пъти огорчи гостите, а с попадения се отчетоха и Рашфорд и Лукаку. Нейтън Аке пък вкара в добавеното време на първото полувреме за „черешките”.

Само пет минути трябваха на Юнайтед, за да открие резултата на „Олд Трафорд”. Рашфорд направи страхотен пробив отдясно, финтирайки Аке и Рико, след което намери включващия се Погба, който се хвърли и с шпагат отклони в мрежата за 1:0.

Две по-късно Бегович трябваше да излиза извън наказателното поле и да чисти топката, преди Марсиал да стигне до кълбото и да създаде нова опасност пред вратата на гостите.

След изпълнение на корнер в 26-ата Аке надскочи двама бранители на домакините и нанесе удар с глава, топката мина между краката на Ерера, но Де Хеа внимаваше и успя да избие.

В 34-ата Погба порази целта за втори път в срещата. Ерера центрира в пеналта, където французинът отклони с глава за 2:0.

Опасен удар на Кинг в 37-ата бе отклонен с вещина от Де Хеа, опазвайки мрежата си суха.

В  45-ата минута Марсиал се отчете с асистенция, подавайки на Рашфорд, който от малка дистанция прати покрай Бегович за 3:0.

В добавеното време „черешките” намалиха изоставането си – след изпълнение на корнер Найтън Аке бе оставен непокрит и с глава прати в горния десен ъгъл на Де Хеа.

Юнайтед започна силно и след почивката, като Аке трябваше да се намесва в 48-ата след удар на Ерера от линията на вратарското поле.

В 69-ата Кинг засече центриране от десния фланг, но Байи се намеси навреме и блокира удара, избивайки в корнер.

В 70-ата в игра влезе Лукаку и само след две минути игра записа името си сред голмайсторите. В 72-ата Рашфорд изведе белгиеца в пеналта, който с точен удар покачи на 4:1. При паса на Рашфорд обаче останаха съмнения за засада.

Пол Погба можеше да оформи хеттрик в 75-ата, но Бегович с усилие изби силен удар на французина, а топката срещна десния страничен стълб след намесата на стража.

Победата на домакините бе помрачена в 79-ата от безсмислено нарушение на Байи в централната зона, при което играчът на Юнайтед получи директен червен картон.

Все пак „червените дяволи” не допуснаха ново попадение, въпреки че бяха в намален състав, и затвориха срещата при резултат 4:1 в своя полза.

Манчестър Юнайтед - Борнемут 4:1
1:0 Погба (5`)
2:0 Погба (34`)
3:0 Рашфорд (45`)
3:1 Аке (45+2`)
4:1 Лукаку (72`)

СЪСТАВИ:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Йънг, Линдельоф, Шоу, Байи, Матич, Ерера, Погба, Лингард, Марсиал, Рашфорд