Нов чист успех и Григор Димитров е на четвъртфинал в Бризбън (ВИДЕО)

Хасковлията на косъм да изпусне мача, показа характер и се спаси от трудна ситуация

Бойкотиращият България тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Бризбън, след като победи с 6:3, 6:4 представителя на домакините от Австралия - Джон Милман.

Двамата се срещнаха на същата фаза миналия сезон, когато Григор се наложи след тежка трисетова битка. Този път 27-годишният хасковлия контролираше мача до средата на втория сет, когато съперникът му за кратко доминираше. Димитров успя да отвърне на удара и да приключи срещата в два сета.

Григор притисна съперника от самото начало, като двамата направиха някои отлични разигравания. Шампионът в Бризбън от 2017 г. обаче бе агресивен и уверен. Австралиецът спаси два шанса за пробив още в първия си сервис гейм, но Григор направи пробив на нула за 4:2 и задържа преднината си, като приключи първия сет за 36 минути.

Не толкова лесна обаче се оказа втората част, в средата на която българинът беше изправен до стената и с реална опасност да изпусне мача. Гришо тръгна силно, като след два бързи пробива поведе с 4:1.

Съперникът му обаче се мобилизира и изравни резултата при 4:4, като дори поведе с 40:15 в деветия гейм. Чак тогава Димитров се събуди и показа характер, отговаряйки на удара по най-добрия начин. Той успя да обърне гейма и секунди по-късно сервираше за мача, който приключи след час и половина игра.

Хасковлията завърши двубоя с 6 аса и само 2 двойни грешки на сметката си. Следващият му съперник пък ще е победителят от двойката Денис Кудла (САЩ) и поставеният под №2 в турнира Кай Нишикори (Япония)

По-късно днес Григор ще стартира и участието си на двойки в Бризбън, където си партнира с Райън Харисън.