Кауай Ленард с рекордни 45 т. при победа на Торонто срещу Юта

Вижте всички резултати в НБА от последната нощ

Кауай Ленард отбеляза рекордните в кариерата си 45 точки, а Паскал Сиакам добави 28 точки и 10 борби при победата на Торонто срещу Юта със 122:116 в среща от редовния сезон в първенството на НБА.

За Сиакам 28-е точки също са рекорд в кариерата му. Норман Пауъл вкара 14 точки, а Торонто спечели четвърта поредна домакинска победа. За Юта крилото Джей Краудър отбеляза рекордните в кариерата си 30 точки, а Дерик Фейвърс записа 21 точки.

Милуоки разгроми Детройт със 121:98 точки след 25 точки на Бруук Лопес. Крис Мидълтън вкара 22, а Ерик Бледсоу 18 за победителите, които записаха четвърти пореден успех в Лигата. За Детройт най-полезен беше Блейк Грифин с 29 точки и 9 борби.

Никола Йокич записа "трипъл-дабъл" - 19 точки, 14 борби и 15 асистенции при победата на Денвър над Ню Йорк Никс със 115:108. Това е девети пореден домакински успех за тима.  Резервата Малик Бийзли добави рекордните в кариерата си 23 точки. За Никс се отличи Люк Корнет с 19 точки.

Портланд постигна четвърта поредна победа срещу Сакраменто в НБА, след като спечели като гост със 113:108 след продължение. За победителите Деймиън Лилард завърши с 25 точки, 5 от тях в допълнителното време. Юсуф Нуркич записа "дабъл-дабъл" - 24 точки и рекордните в кариерата му 23 борби. Сет Къри се отчете с 18 точки. Бъди Хийлд беше най-резултатен за Сакраменто с 27 точки. Богдан Богданович се отличи с 19 точки, а Неманя Биелица завърши с 14 точки и 16 борби. Гостите от Портланд изоставаха с 14 точки на почивката, но след силно второ полувреме успяха да стигнат до обрат.

Филаделфия победи Лос Анджелис Клипърс със 119:113. Джоел Ембийд записа 32-ия си "дабъл-дабъл" за сезона, след като завърши с 28 точки и 19 борби. Той се завърна в състава след като не игра в една среща заради болки в лявото коляно. Бившият играч на Клипърс Джей Джей Редик добави 18 точки, а с 16 се отличи Джими Бътлър. За Клипърс най-резултатен беше Лу Уилямс с 22 точки.

Срещи от първенството в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА):

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 28 победи и 11 загуби, Филаделфия 24/14, Бостън 21/15
Централна дивизия: Милуоки 26/10, Индиана 25/12, Детройт 16/19
Югоизточна дивизия: Шарлът 18/18, Маями 17/18, Орландо 16/20