Край с победното завръщане на Анди Мъри

Британецът приключи в Бризбън, не взе и сет от Медведев

Двукратният олимпийски шампион и носител на 3 титли от “Големия шлем” Анди Мъри загуби във втория кръг на турнира в Бризбън. Шампионът от 2012 и 2013 година отстъпи с 5:7, 2:6 пред поставения под №4 Даниил Медведев.

31-годишният шотландец, който заема 240-о място в ранглистата на АТP вследствие на травми през последната година и половина, трудно успяваше да се справи с мощната игра на 22-годишния руснак.

Медведев реализира пробив в третия гейм, но Мъри го върна в осмия. Руснакът отново спечели подаването на съперника си в 11-ия гейм, след което затвори сета с помощта на началния си удар. Във втория сет Медведев поведе с 4:0 и за бившия №1 в света нямаше връщане назад.

По-рано днес от турнира отпадна и друг британец - Кайл Едмънд. Той бе спрян от 185-ия в света Учияма с 6:7 (6), 4:6.

За четвъртфиналите на турнира се класира и Милош Раонич, който ще срещне там Медведев. Раонич победи с 6:3, 7:6 (2) сърбина Миомир Кечманович.

Напред продължава и австралиецът Алекс де Мино, който победи сънародника си Джордан Томпсън с 6:4, 6:2.