Кой ще стане шампион на Англия?

05 януари 2019 20:26 Николай Георгиев

Алавес обърна Валенсия (ВИДЕО)

Валенсия пренесе своето непостоянство и в новата 2019 година.

Този следобед "прилепите" инкасираха четвърто поражение в Ла Лига, след като загубиха гостуването си на Алавес с 1:2. По този начин хората на Марселино остават на незавидната 11 позиция, на 4 точки от местата даващи право за участие в евротурнирите.

Двубоят започна отлично за валенсианци, които поведоха в 14-ата минута след гол на Дани Парехо. Капитанът матира Пачеко с отлично изпълнен пряк свободен удар.

Случилото се не притесни Алавес, като тимът от Витория стигна до обрат още преди края на полувремето. В 21-ата минута Борха Бастон се оказа най-съобразителен при центриране от корнер.

Отбраната на Валенсия капитулира за втори път във втората минута на даденото продължение, когато Томас Пиня отблизо опъна мрежата зад Нето.

До края Алавес можеше да направи победата си и по-убедителна, но изстрел с глава на Лагуардия беше отразен майсторски от стража на гостите. Победата изкачи Алавес до четвъртото място в класирането, като "синьо-белите" изместиха от позицията Реал (Мадрид).