Докъде ще стигне Григор Димитров на Уимбълдън?

06 януари 2019 23:35 Мартин Огнянов

Барса надви Хетафе, откъсна се на 10 точки от Реал Мадрид (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барселона победи трудно Хетафе в мач от XVIII кръг на Примера дивисион. Каталунците се наложиха с 2:1 като гости. Успехът обаче можеше и да се изплъзне, ако не бяха няколко сериозни пропуска на домакините.

С трите точки "Лос кулес" увеличиха преднината си пред втория Атлетико Мадрид на 5 точки и на цели 10 пред Реал Мадрид. В този кръг и двата столични отбора загубиха точки. "Дюшекчиите" направиха 1:1 като гости на Севиля, а "Белия балет" сензационно загуби с 0:2 на "Бернабеу" от Реал Сосиедад.

В 9-ата минута Хетафе стигна до гол, който обаче бе отменен заради нарушение в атака.

Барселона поведе в 20-ата минута. Меси се възползва от неразбирателство между вратаря и защитата на домакините. Първо прекара топката между краката на стража, след което на празна врата не сгреши за 0:1.

В 39-ата минута каталунците удвоиха аванса си с феноменално попадение на Суарес. Меси центрира от фаул, защитник на Хетафе изчисти с глава. Уругвайският нападател на Барселона посрещна топката от воле, от дъгата пред наказателното поле, пращайки я от вътрешната страна на лявата греда за 0:2.

120 секунди по-късно Хетафе можеше да върне едно попадение. След центриране отляво, футболист на Барса за малко да засече в собствената си мрежа, но топката срещна дясната греда.

В 43-ата минута домакините все пак стигнаха гол. Анхел Родригес намери на празна врата Мата, който от непосредствена близост нямаше как да сгреши – 1:2.

В самото начало на втората част Хетафе по чудо не изравни. Анхел Родригес стреля от ъгъла на вратарското поле, но на сантиметри до дясната греда.

Барса отговори с топовен изстрел на Меси, който обаче попадна право във вратаря.

След час игра домакините отново можеха изравнят. След центриране от корнер, Кабарера засече мощно с глава, но Тер Стеген с изумителен рефлекс изби в корнер отиващата под гредата топка.

В 67-ата минута Хетафе направи чудовищен пропуск. Мата бе извен сам срещу вратаря, излъга го и когато остана по-лесното, стреля над празната врата.

Четвърт час преди края, Дембеле изведе Меси очи в очи с вратаря. Ударът на аржентинеца обаче бе отразен.

В 83-ата минута Сория отново отчая голямата звезда на гостите, ибивайки с една ръка опасен удар, насочен към долния десен ъгъл.