Къде ще завърши Гришо 2019 година?

10 януари 2019 00:37 Николай Георгиев

Гингам посече ПСЖ

Гингам се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Лигата във Франция след победа с 2:1 над Пари Сен Жермен. От грешник в герой се превърна Маркюз Тюрам, който пропусна да се разпише веднъж от дузпа, но в самия край на двубоя се реваншира и изпрати отбора си напред в надпреварата.

В 60-ата минута, гостите получиха шанс да открият резултата, след като Томас Мюние извърши нарушение, а главният рефер веднага отсъди дузпа в тяхна полза. Зад топката застана Тюрам, който обаче изглежда нямаше ден, тъй като не успя да се разпише във вратата на парижани от бялата точка. Само две минути по-късно, Неймар изведе своя отбор напред, засичайки центриране с глава и изпращайки топката към вратата. Първоначално тя отскочи от земята, но въпреки това влетя в десния ъгъл на мрежата за 1:0.

В 78-ата минута обаче, щастието пак се усмихна на "белите". Бернат влезе много грубо в краката на съперников играч, като в тази ситуация се наложи намесата на технологията ВАР, тъй като в реално време реферът не успя да види добре случващото се. След преглед на кадрите, той отсъди втора дузпа за гостите. Този път с изпълнението се нагърби влезлият като резерва Йени Атито, който не сгреши за 1:1.

В добавеното време, съперникът на парижани отново получи право да изпълни 11-метров наказателен удар, след като играч на парижани за пореден път извърши нарушение в пеналта. Зад топката за втори път застана Тюрам, който от грешник се превърна много бързо в герой, разписвайки се за 2:1 и изпращайки Гингам на полуфинал за Купата на Лигата.