ОБЗОР: Реал Мадрид победи Олимпиакос на Везенков в Евролигата (ВИДЕО)

Българинът игра близо шест минути за гръцкия тим, вижте всички резултати и класирането

Защитаващият титлата си Реал Мадрид победи гостуващия Олимпиакос (Гърция) с 94:78 в среща от 18-ия кръг на редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже.

Испанците поведоха в резултата в края на първата четвърт и до последната сирена не изпуснаха инициативата.

Българският национал Александър Везенков игра 5:36 минути като резерва за Олимпиакос и се отчете с 1 точка и 1 борба.

От неговите съотборници Зак Лидей беше най-резултатен с 15 точки и 8 борби. Найджъл Уилямс-Гос добави 13, а Василис Спанулис и Йоргос Богрис реализираха по 12 точки.

За Реал се отличи Антъни Рандолф с 16 точки и 8 борби. Густаво Айон и Факундо Кампацо приключиха с по 13.

Испанският тим е на второ място в класирането с 15 победи и 3 загуби, а Олимпиакос е на пета позиция с баланс 11-7.

Анадолу Ефес спечели домакинството си на Химки (Русия) с 81:72 и записа 12-и успех в турнира. Домакините направиха серия от 11:0 във втората част и до края на мача доминираха.

Американецът с българския паспорт Дий Бост игра 15 минути за Химки и завърши с 2 точки, 3 борби и 3 асистенции.

Най-резултатен за победителите беше Василие Мичич с 16 точки и 8 асистенции.

За Химки Джордан Мики се отчете с 14 точки и 9 борби.

Турският шампиони и лидер в класирането на Евролигата Фенербахче спечели срещу гостуващия Жалгирис със 78:61 и постигна 16-а победа за сезона, а освен това продължи серията си от домакински успехи на 11 поредни.

За домакините най-резултатен беше Костас Слукас с 14 точки и 6 асистенции. Мелих Махмутоглу също се отчете с 14 точки, а Ян Весели направи "дабъл-дабъл" - 13 точки и 12 борби.

Брандън Дейвис отбеляза 12 точки за тима на Жалгирис, който допусна четвърто поредно поражение и е с баланс 7-11.

Срещи от 18-ия кръг на редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже:

Анадолу Ефес (Турция) - Химки (Русия) - 81:72 (23:16, 13:18, 26:17, 19:21)
Фенербахче (Турция) - Жалгирис (Литва) - 78:61 (19:11, 24:18, 14:15, 21:17)
Реал Мадрид (Испания) - Олимпиакос (Гърция) - 94:78 (28:23, 26:23, 18:17, 22:15)

В класирането води Фенербахче (Турция) с 16 победи и 2 загуби, пред Реал Мадрид с 15-3, ЦСКА Москва с 13-4, Анадолу Ефес (Турция) с 12-6, Олимпиакос с 11-7 и други.