Хебър на полуфинал за Купата след бой над Марек

Техен съперник ще бъде победителят от срещата между Монтана и Левски

Волейболният Хебър (Пазарджик) се класира за полуфиналите от турнира за Купата на България при мъжете. Момчетата на треньора Атанас Петров се наложиха над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (28, 23, 13) в третия мач от 1/4-финалите, игран тази вечер в пълната зала "Васил Левски".

Техен съперник ще бъде победителят от последната 1/4-финална среща между Монтана и Левски по-късно тази вечер. Полуфиналът е утре (12 януари) от 18,30 часа.

Хебър повеждаха на няколко пъти, но съперникът оказа стабилна съпротива и остана в играта. При 18:18 Георги Чалъков замени Мартин Симеонов. В крайна сметка пазарджиклии затвориха след 6 геймбола и 30:28.

Във втората част двата тима стартираха без промени. Дупничани тръгнаха силно и успяха да удържат темпото. В игра влезе освободеният от Нефтохимик 2010 Александър Симеонов. Пазарджиклии стопиха пасива до 16:17, но атака на Ивес Мутабази отново добави интрига. В следващите минути двата тима се догонваха и в крайна сметка резултатът бе изравнен - 19:19. Волейболистите на Марек не останаха безучастни и отново поведоха с две точки. Момчетата на Атанас Петров отвърнаха на удара, давайки сериозен отпор и след два аса на Стойко Ненчев поведоха за първи път в частта (22:21). Домакините се откъснаха и спечелиха втория гейм при минимална преднина.

В третата част състезателите от Пазарджик бяха непоколебими и не позволиха на опонента да противодейства. "Тигрите" показаха най-категоричната си игра от началото на мача и благодарение на страхотния си сервис извоюваха стабилна преднина, а с това и чистата победа след 25:13. Стойко Ненчев и Брадли Гънтър бяха главните герои на този елемент, като записаха серии от  асове и доринесоха за крайния успех.