Кой ще стане шампион на Англия?

11 януари 2019 23:15 Пламен Димитров

Мицова е на 1/4-финал в Талин

Мария Мицова се класира за четвъртфиналите на сингъл жени от международния турнир по бадминтон в Талин (Естония) с награден фонд 10 хиляди долара. Поставената под номер 4 в схемата Мицова постигна две победи днес. Първо тя се наложи над Ейми Тан (Холандия) с 21:13, 21:9 за 24 минути, а във втория кръг елиминира Абигейл Холден (Великобритания) с 21:8, 21:11 за 25 минути.

В спор за място на полуфиналите българката ще играе утре срещу Марина Илинская от Украйна. Мария Делчева, която започна от квалификациите и записа три поредни успеха, отпадна във втория кръг след загуба от петата в схемата Асука Такахаши (Япония) с 18:21, 11:21 за 33 минути.

Българката водеше почти през целия първи гейм, но в края японката направи силна серия и стигна до обрат. Във втората част Такахаши взе аванс още от началото и без проблеми затвори мача.

На двойки мъже седмите поставени Алекс Влаар и Димитър Янакиев победиха Иван Дружченко и Олександър Колесник (Украйна) с 21:16, 21:19 за 28 минути. Следващите им съперници са руснаците Владимир Никулов и Артьом Серпионов.

Вторите поставени Иван Русев и Даниел Николов ще играят срещу Стив Олесен и Андреас Сьондергаард (Дания