Кой ще стане шампион на Англия?

12 януари 2019 23:41 Пламен Димитров

ОБЗОР: Ювентус изхвърли Болоня по пътя към пета поредна Купа на Италия (РЕПОРТАЖИ)

Ювентус започна успешно похода си към пета поредна Купа, след като победи с 2:0 като гост Болоня в мач от 1/8-финалите на турнира. През всички 90 минути шампионите имаха пълно превъзходство на "Ренато Дал'Ара".

Още в 9-ата минута Федерико Бернардески откри резултата след грешка в защитата на домакините, а след почивката младокът Мойс Кийс оформи крайното 2:0. В следващия кръг Юве ще срещне победителя от двойката Каляри – Аталанта. В потока на "бианконерите" са още  Рома, Фиорентина и Торино, а в другия се намират Наполи, Милан Интер и Лацио.

Лацио също се класира на четвъртфинал. "Орлите" надвиха с 4:1 Новара на "Олимпико". Головете отбелязаха Луис Алберто (12), Чиро Имобиле (20, 35) и Сергей Милинкович-Савич (45) за домакините, докато Еусепи (49) реализира почетното попадение за гостите. В следващата фаза столичании ще играят с победителя от мача между Интер и Сасуоло.