ОБЗОР: Ювентус изхвърли Болоня по пътя към пета поредна Купа на Италия (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати от мачовете, играни днес

Ювентус започна успешно похода си към пета поредна Купа, след като победи с 2:0 като гост Болоня в мач от 1/8-финалите на турнира. През всички 90 минути шампионите имаха пълно превъзходство на "Ренато Дал'Ара".

Още в 9-ата минута Федерико Бернардески откри резултата след грешка в защитата на домакините, а след почивката младокът Мойс Кийс оформи крайното 2:0. В следващия кръг Юве ще срещне победителя от двойката Каляри – Аталанта. В потока на "бианконерите" са още  Рома, Фиорентина и Торино, а в другия се намират Наполи, Милан Интер и Лацио.

Лацио също се класира на четвъртфинал. "Орлите" надвиха с 4:1 Новара на "Олимпико". Головете отбелязаха Луис Алберто (12), Чиро Имобиле (20, 35) и Сергей Милинкович-Савич (45) за домакините, докато Еусепи (49) реализира почетното попадение за гостите. В следващата фаза столичании ще играят с победителя от мача между Интер и Сасуоло.