12 януари 2019 20:13
Спортал

ПСЖ проспа полувреме, но после стигна с лекота до 3 точки (ВИДЕО)

Twitter

Отборът на Пари Сен Жермен постигна 16-а победа от началото на шампионата на Лига 1. Парижани се справиха с домакина Амиен в среща от 20-ия кръг на надпреварата. ПСЖ не успя да отбележи попадение през първата част, но след почивката нещата си дойдоха на мястото и в крайна сметка последният съдийски сигнал дойде при резултат 3:0 в полза на играчите на Томас Тухел.

Първото попадение падна в 57-ата минута и дойде след дузпа. При едно изпълнение на корнер, удар на Анхел ди Мария бе блокиран с ръка от Алексис Блен и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Единсон Кавани и не сбърка. В 66-ата домакините останаха с човек по-малко, тъй като Халед Аденон получи втори жълт картон. В 70-ата красива комбинация между Кавани и Килиан Мбапе изведе младока на чиста позиция и резултатът бе удвоен. Осем минути по-късно бе оформен крайният резултат. Юлиан Дракслер премина през няколко играча на съперника и подаде към Маркиньос, който от малкото наказателно поле покачи на 3:0.

В подреждането ПСЖ остава лидер и събра актив от 50 точки, което е на 13 точки от втория Лил. Парижани освен това са и с два мача по-малко от преследвача си, тъй като няколко техни мача бяха отложени заради протестите на “жълтите жилетки”. Амиен от своя страна е на 17-а позиция с 18 точки.