Хетафе торпилира "жълтата подводница" в последната минута

Виляреал няма успех в Примера вече в пети пореден мач

Виляреал продължава да затъва в испанската Примера дивисион. Тази вечер "жълтата подводница" инкасира осмата си загуба от началото на сезона. Тя дойде при домакинството на Хетафе с 1:2 и остави стойностната селекция на Луис Гарсия в зоната на изпадащите.

Двата тима изиграха едно емоционално първо полувреме, през което нападенията им можеха да се поздравят поне с по един гол. Веднъж намеса имаше и главният съдия Фернандес, който подмина игра с ръка на футболист от Хетафе в собственото му наказателно поле.

Втората част стартира с откриващ гол за гостите. Хорхе Молина размина двама защитници на Виляреал и с шут от средна дистанция сюрпризира неприятно Серхио Асенхо в близкия му ъгъл.

С малко доза късмет, "жълтата-подводница" изравни четвърт час преди края. Кабрера имаше малшанса да си отбележи автогол, след като не прецени добре своето изчистване в опит да неутрализира центриране към Жерард Морено.

Съдбата обаче се реваншира на Хетафе, тъй като лидерът на тима - Анхел реализира попадение 60 секунди преди края на редовното време. Нападателят получи пас в коридор от Мата и с елегантно копване матира излезлия Асенхо.

И за да бъде драмата пълна, Виляреал получи шанс да стигне поне до точката в 92-ата минута. Реферът отсъди дузпа в полза на домакините, ала нервите на резервата Екамби не издържаха и той прати коженото кълбо над гредата, с което подпечата и поредното поражение на своя тим.

В следващия кръг Хетафе домакинства на Алавес, докато Виляреал приема друг замесен в борбата за спасение - Атлетик (Билбао).