Атлетико се доближи на две точки до Барса (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Дюшекчиите“ победиха Леванте и останаха без загуба в 16 поредни мача

След две равенства с резултат 1:1 отборът на Атлетико Мадрид записа победа с минималното 1:0 над гостуващия Леванте в мач от XIX кръг на испанската „Ла Лига“ и така скъси дистанцията до върха на само две точки.

Лидерът Барселона обаче е с мач по-малко, защото в 19:30 приема Ейбар.

Днес „дюшекчиите“ отново не допуснаха поражение и останаха без такова в 16 последователни срещи от всички турнири, записвайки трети поред успех на нула срещу своя съперник пред 57 093 зрители в Мадрид.

Мачът не започна добре за тях, защото още в деветата минута централният защитник Стефан Савич получи травма и трябваше да бъде заменен принудително.

Това обаче не попречи на най-добрата отбрана в шампионата и тя остана с едва 13 допуснати попадения в 19 кръга.

Победното такова пък бе реализирано от дузпа в 57-ата минута от звездата Антоан Гризман, получил наградата за играч на месец декември преди началото на двубоя.

Благодарение на гола му Атлетико събра 38 точки, докато Леванте остана с 23 в своя актив, заемайки 11-ата позиция в класирането.