Сити укроти "вълците" и отново е само на 4 т. от Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Габриел Жежус вкара два гола, "гражданите" играха 71 минути с човек повече

Манчестър Сити спечели с 3:0 срещу Уулвърхамптън на "Етихад" в мача между двата състава от 22-ия кръг на Премиър лийг. Така "гражданите" отново се приближиха на само 4 точки от лидера Ливърпул.

Резултатът откри Габриел Жезус (10). Отново той удвои от дузпа в 39-ата минута. Конър Коади (79) пък си заби автогол.

"Вълците" играха 71 минути с човек по-малко, след като Уили Боли получи директен червен картон за агресивно влизане в краката на Бернадро Силва.

Манчестър Сити откри резултата още при първата си добра атака в мача. В 10-ата минута Сане получи пас отляво и прати топката успоредно на голлинията, а Габриел Жезус я засече във вратата за 1:0.

Малко след това Давид Силва стреля извън наказателното поле, топката рикошира в защитник и се насочи опасно към вратата, но Руи Патрисио показа блестящ рефлекс.

В 39-ата минута обаче Рахим Стърлинг бе спънат в наказателното поле от Райън Бенет, съдията отсъди дузпа, която бе реализирана от Габриел Жезус за 2:0.

Домакините продължиха да диктуват събитията и през втората част. Първо Сане пропусна страхотна възможност. След това в Кайл Уокър стреля от около 25 метра и Руи Патрисио трябваше да се намесва решително.

В 66-ата минута появилият се от пейката Кевин де Бройне отправи бомбен шут от воле, но топката премина покрай вратата.

Третото попадение падна в 79-ата минута. Де Бройне центрира остро в наказателното поле, където Конър Коади с глава прати топката в собствената си врата.