СЕНЗАЦИЯ: Десетият в Румъния надви Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бившият тим на Пламен Илиев обърна шампионите за 5 минути до 3:1 в първия им мач за годината, двама дебютираха

Лудогорец започна 2019 година с фалстарт, след като загуби с 1:3 от румънския Ботошани първата си контролна среща, играна в Белек (Турция).

Българските шампиони поведоха чрез Натанаел, но след това инкасираха три безответни попадения и така десетият в местното първенство бивш тим на Пламен Илиев стигна до успеха.

Националният ни вратар, който само преди дни премина в Лудогорец, не бе включен в групата, а неофициални дебюти записаха дошлият под наем румънски национал Адриан Попа и каращият проби бразилски нападател Давид Рибейро.

Двамата се появиха на терена след почивката, когато „червените“ вкараха две попадения за пет минути и решиха всичко в своя полза.

Наставникът на „орлите“ Антони Здравков използва два различни състава през двете полувремена, но за съжаление малко след влизането си Яцек Горалски получи контузия и бе заменен.

Спарингът се игра при много силен вятър, който затрудни футболистите на двата отбора, а в заключителните минути тези на Ботошани заиграха по-грубо и Родригес бе изгонен заради втори жълт картон.

Иначе проверката започна добре за „орлите“, открили резултата още в 12-ата минута чрез Натанаел. Бразилецът отне една топка край тъчлинията и с остър диагонален изстрел от границата на наказателното поле не остави шансове на вратаря – 1:0.

След това обаче румънците удариха греда в 23-ата минута чрез Андрей Бурка, който изравни резултата в 36-ата минута – 1:1.

Точно преди почивката и Лудогорец нацели гредата, но след опит за центриране на Лукоки, представил се силно през първата част.

През втората като централен защитник за българските шампиони бе пуснат капитанът Светослав Дяков и Ботошани вкара два бързи гола.

В 64-ата минута Фулоп се разписа след контраатака, а в 69-ата отново той стреля по диагонала, след което Наумов успя да спаси, но притичалият Голофка  вкара от самата голлиния за 3:1.

До края Лудогорец имаше шансове да стигне поне до равенството, но Марселиньо и Жоао Пауло пропуснаха изгодни възможности.

Следващата проверка на разградчани е в петък (18 януари), срещу унгарския Хонвед.

Novsport.com ще проследи на живо и втория спаринг на шампионите в Турция, както направи с първия:

ЛУДОГОРЕЦ ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:
Броун, Терзиев, Форстър, Саша, Натанаел, Махлангу, Кампаняро, Янков, Лукоки, Вандерсон, Швиерчок;

ЛУДОГОРЕЦ ВТОРО  ПОЛУВРЕМЕ: 29. Наумов, 4. Сисиньо, 3. Недялков, 44. Горалски, 12. Анисе, 18. Дяков, 84. Марселиньо, 7. Бакалов, 63. Рибейро, 28. Кешеру, 77. Попа;

БОТОШАНИ: 12. Фрейсъл, 19. Патаче, 15. Чиндриш, 3. Бурка, 11. Сойледис, 14. Диаките, 10. Онженда, 67. Папа, 37. Корбан, 6. Буш, 9. Роман;

90' Край на мача! Ботошани победи Лудогорец след обрат - 3:1.

87' Жоао Пауло пропуска удобна възможност да намали резултата.

83' Родригес получава втори жълт картон и е изгонен.

78' Жълт картон за Антон Недялков.

75' Два поредни ъглови удара в полза на Лудогорец.

72‘ Жоао Пауло отправи силен изстрел по диагонала от десетина метра, но топката мина покрай гредата.

69‘ НОВ ГОЛ ЗА БОТОШАНИ – 3:1! Фабрин изведе Фулоп и той стреля, като Наумов успя да се намеси, но Голофка се разписа след добавка от самата голлиния.

65‘ Горалски няма да успее да продължи мача и е заменен от единствената неизползвана до момента резерва на Лудогорец – Пауло.

64‘ ГОЛ ЗА БОТОШАНИ И ПЪЛЕН ОБРАТ – 2:1. Фулоп се разписа след контраатака.

63' Попа центрира опасно към наказателното поле, но вратарят на Ботошани боксира, а после Дяков се опита да го прехвърли, но не сполучи.

62‘ Родригес фаулира Кешеру и получава първия жълт картон в мача.

60‘ Горалски има някакъв проблем и напусна терена, Лудогорец временно е с човек по-малко.

56' Наумов действа несигурно в защита, но бе покрит от Недялков - аут.

50' Марселиньо също опита своя шанс с удар от средна дистанция, ала вратарят на Ботошани отново изби в корнер.

49' Корнер в полза на Лудогорец след блокирано центриране на Сисиньо. Рибейро отправи хубав удар от дъгата пред пеналта, но вратарят с мъка изби,

46' Начало на второто полувреме! Ботошани също излиза с изцяло нов състав.

46' Антони Здравков пуска изцяло нов състав за втрото полувреме, заменяйки всичките 11 футболисти, играли през първото. Така неофициалните си дебюти зааписват взетият под наем Адриан Попа и каращият проби Давид Рибейро, а капитанът Светльо Дяков ще действа като централен защитник.

45+2‘ Край на първото полувреме! Двата тима се оттеглят на почивка при резултат 1:1.

45‘ ГРЕДА ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Лукоки опита центриране, но се подхлъзна точно преди това и топката кацна върху напречната греда.

44' Вандерсон пропусна чудесен шанс след хубав пас на Лукоки и удар от границата на наказателното поле.

43' Корнер за Лудогорец, но защитата на Ботошани се справя.

40' Кампаняро сгреши при изнасянето на една топка и Роман имаше шанс да направи обрата пълен, но стреля над вратата.

36' БОТОШАНИ ИЗРАВНЯВА! Андрей Бурка бе оставен непокрит до линията на наказателното поле, откъдето отправи диагонален изстрел и възстанови статуквото.

34' Мачът се накъса заради няколко поредни нарушения.

23‘ ГРЕДА ЗА БОТОШАНИ! Терзиев фаулира Роман на около метър от страничната линия на наказателното поле, откъдето Онженда опита да изненада вратаря, но Хорхе Броун внимаваше и изби в корнер, след който се стигна до разбъркване, центриране и удар на Андрей Бурка в гредата!

17' Ъглов удар в полза на Лудогорец, но Терзиев е изпреварен в пеналта.

12‘ ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Натанаел открива резултата с хубав диагонален удар от десетина метра!

10‘ Джоди Лукоки проби отлично в пеналта и от аутлинията върна към Доминик Янков, но 18-годишният талант не улучи вратата от непосредствена близост.

6' Първият удар е дело на Диаките от румънците, който стреля от 20-ина метра, но неточно.

5' Лудогорец се настани в половината на съперника, който се опита да изненада "орлите" с дълги пасове и контраатаки.

1' Начало на мача!

0' Силен вятър и дъжд предшестват контролата, тримата нови в състава на шампионите са на пейката.

Чочев преди Танзания и Азербайджан: Няма слаби съперници

Халфът на Лудогорец остана трети в анкетата "Футболист на годината"

Десподов: Тази награда е огромна чест (ВИДЕО)

"Печеля за трета година, което значи, че има градация в представянето ми", заяви той